گزارش تصویری| پیشرفت ساخت و ساز آسمان‌خراش جده که روی دست برج خلیفه می‌زند!

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” گزارش تصویری| پیشرفت ساخت و ساز آسمان‌خراش جده که روی دست برج خلیفه می‌زند! ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز، برج جده با فاصله حدود ۱۷۲ متر از برج خلیفه امارات متحده عربی و با بیش از هزار متر ارتفاع، ۱.۵ کیلومتر مربع وسعت خواهد داشت. این آسمان‌خراش به عنوان “مرکز” توسعه شهر اقتصادی جده (JEC) توصیف می‌شود، یک پروژه جاه‌طلبانه که هدف آن احیای هسته شهری جده است.

استودیوی معماری مستقر در شیکاگو Adrian Smith + Gordon Gill (AS + GG) رهبری این ساخت و ساز را بر عهده گرفت. این آسمان‌خراش شکلی باریک دارد که به‌طور مفهومی یک گل بومی بیرون آمده از شن‌های خشک بیابان را متصور می‌شود. این برج یک هتل چهارفصل، واحدهای مسکونی، فضای اداری، پنت‌هاوس‌های مجلل و مرتفع‌ترین رصدخانه جهان مشرف به دریای سرخ را در بر خواهد داشت. هزینه کلی این پروژه ۲۰ میلیارد دلار برآورد شده است که تقریباً ۱.۲ میلیارد دلار صرفاً برای برج اختصاص داده شده است.

منبع: designboom

۲۲۷۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا