گردهمایی کودکان عاشورایی در ساری برگزار شد 

بیگ نیوز/مازندران به مناسبت فرارسیدن ماه محرم عزاداری سید و سالار شهیدان، گردهمایی کودکان عاشورایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در ساری برگزار شد.

به گزارش بیگ نیوز، ۱۹ تیر مصادف با سوم محرم، که مزین به نام حضرت رقیه(س) دختر سه ساله اباعبدلله ‌الحسین(ع) است با شعار «میهمانان کوچک امام حسین(ع)»؛ گردهمایی کودکان عاشورایی با حضور کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها به‌طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد که این برنامه در سالن اداره کل کانون مازندران در نیز اجرا شد. 

این برنامه با هدف توسعه و تعمیق باور و ارزش‌های دینی در کودکان و نوجوانان به عنوان یک جریان‌های تربیتی برپا شده است که به همت ستاد محرم و اربعین کانون پرورش فکری هم‌زمان در سراسر کشور برگزار شد. 

در این برنامه که کودکان و عضو مراکز فرهنگی و هنری ساری میزبان و مجری آن بودند؛ برنامه‌های: نوحه خوانی و مدیحه سرایی، اپیزود خوانی از کتاب تشنه لبان، اجرای نقاشی روی شن، خواندن عهد نامه‌ کودکان عاشورایی، نقالی، دکلمه خوانی و سرود اجرا شد که با استقبال کودکان و نوجوانان و خانواده‌ها همراه بود.  

نقش‌دهی آگاهانه و مسئولانه به نوجوانان و بهره‌مندی از ظرفیت کانون‌یاران، استفاده از ظرفیت خانواده‌ها و گروه‌های مردمی و جهادی در این برنامه از اهداف محوری این گردهم‌آیی بوده است.

انتهای پیام

منبع: www.isna.ir

دکمه بازگشت به بالا