گذری بر ۶ دوره جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی

گروه استان های خبرگزاری آنا؛ جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دانشگاه ها، نهادها و مراکز دولتی و خصوصی داخلی در اجرای راهبردهای نظام پژوهش و فناوری و سند اسلامی دانشگاه ها از جمله راهبرد شماره سه و تقویت و ارتقای جایگاه پژوهشگر. او با علم و دانش و معنویت متولد شد.

مسابقات سراسری و جشنواره فناوری نانو از سال بهمنظور شناسایی قابلیت های واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی 93، حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری سازی محصولات نانو و هدایت و هدایت پژوهشگران و پژوهشگران به سمت فناوری نانو در این دانشگاه برگزار می شود.


بیشتر بخوانید:

پنجمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در ایستگاه پایانی

اعلام برترین های پنجمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی


اولین جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی با حمایت معاونت پژوهشی وقت در دانشگاه آزاد اسلامی 28 و 29 خرداد 93 به میزبانی واحدهای علوم پزشکی (قبل از ادغام) و تهران مرکزی در مجتمع پیامبر اکرم (ص) دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرکزی (مکان) سابق دانشگاه) برگزار شد.

گذری بر ۶ دوره جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی

بعد از ارسال فراخوان در اولین دوره جشنواره از 750 اثر در محورهای نانوشیمی، نانوفیزیک، نانوتکنولوژی، نانومواد، نانوپزشکی، نانوالکترو نیک، … نانومحاسبات و به جشنواره ارسال شد که در نهایت 718 اثر مشمول داوری و بعد از داوری از برترینها. تجلیل شد.

دومین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی ۱۱و ۱۲ شهریور ۹۴ به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد.

28 واحد دانشگاهی در دومین دوره جشنواره فناوری نانو حضور و مشارکت و حدود 600 اثر به جشنواره ارسال شد که از این آثار 440 مقاله 24 اختراع, 47 پایان نامه, 43 مقاله پژوهشی 16 کتاب و 20 پرتوتایپ در کمیته علمی جشنواره با حضور 23 صاحبنظر برسی شدند و در پایان از برگزیدگان بعد از داوری آثار تجلیل شدند.

سومین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی همراه با اولین سمپوزیوم بین المللی نانوتکنولوژی 5 6 خرداد و به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام 95 (ره) شهری و همزمان با مراسم اختتامیه از 31 برگزیده این جشنواره تجلیل برگزار می شود.

گذری بر ۶ دوره جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی

در این مراسم از هزار اثر ارسالی، برترین مقالات، طرح پژوهشی، کتاب، پایان نامه، مجله اختراع، پیشمحصول، واحد فناور، شرکت دانشبنیان و پژوهشگران برتر معرفی و از صاحبان اثر در این جشنواره قدردانی شد.

پس از برگزاری سه دوره این جشنواره، هشتم اسفند 97، میزبانی چهارمین جشنواره فناوری نانو را دانشگاه آزاد اسلامی واحد علی آباد که تجربه موفق و کیفی اولین همایش توسعه ملی نانو نانو را در کارنامه خود داشت بر شکست گرفت و این جشنواره در دوره چهارم با حضور 60 واحد دانشگاهی در مجموعه های نانوشیمی، نانوفیزیک و نانوفوتونیک، نانوبیوتکنولوژی، نانوالکترونیک، نانوفناوری در علوم سلامت (علوم پزشکی و زیستفناوری، علوم پزشکی، علوم بهداشتی و محیط زیست، علوم دندان)، نانوسیال، نانومواد و سایر کاربردهای نانوفناوری برگزار می شود.

گذری بر ۶ دوره جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی

تعداد آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره چهارم هزار و 246 اثر بود که 34 درصد آثار در مقایسه با سومین دوره را نشان میداد و 60 واحد دانشگاهی با ارسال علمی در 10 بخش در مجوزبخشی جشنواره علمی مشارکت کردند.

844 تعداد مقاله علمی، 44 طرح پژوهشی 110 پایان نامه و رساله دانشگاهی 35 عنوان کتاب 35 ثبت اختراع 117 پیشمحصول و 5 مجله علمی پژوهشی در این جشنواره پذیرش و از منتخبان هر بخش تجلیل شد.

پنجمین جشنواره سراسری فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط خاص کشور و در ایام 10 آذر 99 به صورت مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز و در محورهای نانوشیمی، نانوفیزیک و نانوفوتونیک، نانوبیوتکنولوژی، نانوفناوری پزشکی، نانومواد، نانوسیال، نانوفناوری و عمران و سایرین. ناربردهای نانو، برگزار می شوند و پژوهشگران و صاحب نظران آثار خود را در بخش های این جشنواره شامل می شوند. مقاله، طرح پژوهشی، تاب پ پایان‌نامه، مجله، اختراع، پیش‌محصول واحد فناور و

اختتامیه جشنواره فناوری نانو به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز

468 مقاله 26 طرح پژوهشی، 55 کتاب تألیف و ترجمه، 96 پژوهشگر برتر 30 پایان نامه و رساله، 49 اختراع 182 پیشمحصول و محصول 16 واحد فناور و 4 شرکت دانش بنیان از آثار ارسالی به پنجمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی بود.

پنجمین جشنواره سراسری فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری متفاوت در سال 99 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز انجام شد و 10 آذر 99 با اعلام اسامی نفرات برگزیده در مراسم اختتامیه به کار خود پایان داد.

نمایشگاه مجازی معرفی محصولات شرکت ها و وبینارهای تخصصی نانوفناوری و الکترونیک، نانوفناوری و علوم پزشکی و نانوفناوری در شیمی و فیزیک با تدریس سه نفر از اساتید برجسته دانشگاه هم روزهای هشتم و نهم آذر 99 به صورت برخط برگزار شد و بیش از 180 محصول فناورانه در حوزه نانو. بامداد که آفتاب می درخشید، خورشید می درخشید و خورشید می درخشید.

گذری بر ۶ دوره جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی

منتخب آثار پنجمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در بخش پژوهشگر برتر (آثار پژوهشگر در حوزه فناوری نانو در پنج سال اخیر شامل کتاب، طرح پژوهشی، اختراع و …) ، نویسنده مسئول و …)، کتاب برتر (تألیف یا ترجمه، تعداد نویسندگان، ناشر، تعداد دفعات چاپ و …)، اختراع (داخلی یا خارجی، تبدیل به محصول، فایلینگ یا بررسی شده و …) طرح پژوهشی (داخلی یا خارجی، مبلغ طرح تعداد نفرات و …)، حرح پژوهشی

شرکت کنندگان و جشنواره برگزیدگان پنجم با توجه به شرایط و محدودیت های خاص، کیفی این جشنواره را خوب و باکیفیت ارزیابی و بررسی می کنند که با کیفیت های این جشنواره که منطبق با کیفیت جشنواره های فرهیختگان بوده است، برگزار و جشنواره های مختلف مانند سخنرانی برگزار شد. علم حیرت شامل و خرج شعر و شعر و شعر و شعر است.

با توجه به گسترش فناوری‌های زیرساخت‌های نظام علم، و نوآوری کشور و نقش دانشگاه آزاد اسلامی در این امر و مهم نمایش توانمندی‌های دانشگاه در حوزه فناوری‌های نانو، دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برای برگزاری ششمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب شد.

مهمترین اهداف برگزاری ششمین جشنواره نانو، حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری سازی محصولات نانو، شناسایی و قدردانی از افراد حقیقی و حقوقی توانمند و فعال در حوزه فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی، هدایت فعالیت های واحدهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی فعال دانشگاه به سمت فناوری نانو و فعالیتهای پیشرو در این زمینه بود.


بیشتر بخوانید:

سیری در ۵ دوره جشنواره فناوری نانو

معرفی برترین های ششمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی


معرفی قابلیت های فناوری نانو و آخرین آثار آن به حوزه های مرتبط و ایجاد بستری درراستای ارتباط و هرچه بیشتر در میان آنها، شناسایی تحقیقات و مراکز صنعتی مرتبط و ساختارهای موجود، ایجاد همکاری و فعالیت میان مراکز علمی و صنعتی مرتبط در بهره مندی از هرچه بیشتر. صنایع از این فناوری و آخرین رهاوردهای آن، افزایش آگاهی و بینش عمومی به این فناوری، شناسایی برترین ها در شاخه های مختلف این حوزه و قدردانی از آنها بهمنظور افزایش و ترغیب علاقه مندان به فعالیت در این زمینه از دیگر جشنواره ها بود.

اختراعات برتر، ابتکار و نوآوری برتر، مقالات برتر، کتب برتر، ایده های برتر، محصولات برتر، شرکت های دانش بنیان و تولیدی برتر، محققبرتر (در شاخه های مختلف: افراد حقیقی، اعضای هیئت علمی، دانشجویی، دانشآموزی)، آزمایشگاه برتر، مرکز تحقیقات برتر، طرح‌های پژوهشی و دانش‌بنیان برتر، پیش‌های پژوهشی و دانش‌بنیان برتر (رشده و دوتری)

مهمترین برنامه های جشنواره ششم جنبی هم تور بازدیدهای صنعتی مجازی، برگزاری استارتآپ در حوزه های مرتبط با نانوفناوری، برگزاری کارگاه های پژوهشی، آموزشی و سخنرانی های تخصصی، برگزاری نمایشگاه مجاری نانو و ایجاد چالش فناوری نانو بود.

مراسم افتتاحیه و اختتامیه ششمین جشنواره سراسری فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی سوم و چهارم 1400 به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج و با حضور مسئول و تجلیل از برگزیدگان برگزار شد.

گذری بر ۶ دوره جشنواره فناوری نانو در دانشگاه آزاد اسلامی

ششمین دوره جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی و نمایشگاه توانمندی های فناوری نانو سوم بهمن 1400 آغاز به کار کرد و 75 محصول حوزه فناوری نانو در این نمایشگاه برای آشنایی با پژوهشگران و کارشناسان رونمایی شد.

در ششمین دوره جشنواره ملی فناوری نانو، 936 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که از این میان 460 مقاله 18 اختراع 21 ابتکار و نوآوری 22 تحقیق, 292 پایان نامه 26 ایده 18 طرح پژوهشی و دانشبنیان 25 کتاب 6 مرکز Investigate the whereabouts of the qurban and وضعیت او

اختتامیه ششمین جشنواره فناوری نانو دانشگاه آزاد اسلامی در مراسمی با حضور روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، حسین کلان خلیل آباد دبیر هیئت امنا و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج و جمعی از سازمان های مرکزی در واحد دانشگاهی کرج برگزار می شود. و از برگزیدگان دوره ششم این جشنواره تجلیل شد.

در دو سال اخیر هیچ تغییری در ظاهر هیچ یک از محصولات ایجاد نشده است. البته در شرایط عادی و غیرکرونایی با برگزاری نمایشگاه های حضور و بازدیدهای میدانی، امکان استفاده و تبادل نظر درباره مشکلات و معضلات و ارائه راهکارهای اجرایی بین، مخترعان، اساتید، صنعتگران و شرکت های فعال در این خصوص میسر میشد.

چچچچددچ چچ‌‌‌‌‌ای انبببییییب اگر دانشگاه بستر مناسب را برای فعالیت های تحقیقاتی مهیا کند، وضعیت پژوهش در سطح ملی و بین المللی ارتقاء میابد و در پرتو آن فناوری نانو که یکی از علوم کاربردی بوده پیشرفت خواهد کرد.

انتهای پیام / ۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا