کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” کوسه ببری استفراغ کرد و طعمه خاردارش را بالا آورد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز،دقیقا مشخص نیست که کوسه‌های ببری از چه چیزی تغذیه می‌کنند؛ آن‌ها از پرندگان دریایی، سایر کوسه‌ها، انسان،ها، لاستیک‌ها، پلاک‌ها و حتی یک تلویزیون‌های کوچک یک گاز می‌گیرند.

اما یکی از این شکارچیان دریایی نمی‌توانست Tachyglossus aculeatus را کاملاً ببلعد.

این حادثه در سواحل جزیره اورفئوس در شمال کوئینزلند اتفاق افتاد. نیکلاس لوبیتز، زیست شناس دریایی از دانشگاه جیمز کوک استرالیا، لحظه حیرت انگیز کوسه ۳ متری را که صبحانه خاردار خود را بالا می‌آورد، ثبت کرد.

شکار کوسه لحظه استفراغ نماد استرالیایی‌ها/ عکس

اکیدنه پوزه‌کوتاه با نام علمی Tachyglossus aculeatus پستانداری بومی استرالیا و گینه نو است. این حیوان دارای خارهای بلند و کلفتی است که در میان این خارها موهای کوتاهی نیز می‌روید. این حیوان سر کوچک و پوزه‌ای دراز دارد و مانند پلاتی‌پوس (نوک‌اردکی) تخم‌گذار است ولی به بچه‌های خود شیر می‌دهد.

لوبیتز گمان می کند که این استفراغ نتیجه ترکیبی از استرس و سوء هاضمه بوده است.

مشخص است که کوسه‌های ببری هر چیزی را خواهند خورد. آنها لاشخور هم هستند. لوبیتز می‌گوید:« من فیلم‌هایی را دیده‌ام که کوسه‌های ببری بدون دلیل سنگ می‌خورند.»

پژوهشگران در موقعیتی جداگانه در طول مدتی که در دریا بودند، کوسه عجیب‌وغریب دیگری را نیز مشاهده کردند. این بار یک کوسه ببری نیمی از فیل دریایی را بالا آورد.

به نظر می‌رسید که هر دو کوسه پس از بازگشت دوباره بهبود یافته‌اند و قبل از فرستاده شدن به دریا، به ردیاب‌های صوتی مجهز شدند.

منبع: SCIENCE ALERT

227227

دکمه بازگشت به بالا