کرونا جان ۱۰ سمنانی دیگر را گرفت/ واکسیناسیون ۷۰درصدی دز دوم در استان

بیگ نیوز/ سمنان با تلاش دانشگاه های علوم پزشکی سمنان و شاهرود دومین دوز واکسیناسیون در استان سمنان از مرز ۷۰ درصد گذشت.

اکنون دکتر نوید دانایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان گفت: در هفته گذشته از 14 آبان تا 20 آبان ماه سال جاری 379 بیمار مبتلا به بیماری عروق ویروس کرونا قلب شناسایی و یا مشکوک به بیماری عروق ویروس کرونا قلب شدند و در مراکز درمانی بستری شدند. مراکز و بیمارستان های سراسر استان .

وی با بیان اینکه از این تعداد 161 بیمار مثبت قطعی تست کرونا شناسایی شدند، خاطرنشان کرد: در این مدت 1033 بیمار با آزمایش کرونا مثبت به صورت سرپایی شناسایی شدند.

وی با اشاره به تلفات کرونا در استان در هفته گذشته تصریح کرد: در این مدت 10 بیمار در سراسر استان با آزمایش قطعی کرونا جان خود را از دست دادند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سمنان افزود: هم اکنون 37 بیمار در بخش مراقبت های ویژه، آی سی یو بیمارستان ها و مراکز درمانی سراسر استان بستری هستند.

وی با ابراز خرسندی از روند واکسیناسیون در استان گفت: پوشش دور اول واکسیناسیون کرونا در کل جمعیت استان در جمعیت بالای 12 سال بر اساس سامانه سیب 86.6 درصد است.

دکتر. دانایی ادامه داد: پوشش دور دوم واکسیناسیون کرونا در جمعیت بالای 12 سال در کل استان نیز به 70.4 درصد رسید.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا استان افزود: میانگین رعایت پروتکل‌ها در استفاده از ماسک بر اساس نمونه‌گیری 83 درصد در کل استان است.

دکتر. دانایی گفت: طی رصدهای انجام شده 143 مرکز تخلف در بحث عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و 9 مورد نیز پلمب شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر دامغان به رنگ تاج قرمز، سمنان، شاهرود و گرمسار به رنگ نارنجی و بقیه به رنگ زرد هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه هفته گذشته تعداد مبتلایان مثبت به کرونا در استان کاهش و آمار کاهش یافته است، افزود: در مجتمع دانشگاه علوم پزشکی سمنان تا هفته گذشته 127 بیمار ویروس کرونا مثبت در بیمارستان ها مجموعه بیمارستان را تحت پوشش قرار دادند که امروز به 68 بیمار رسید.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا