کره شمالی باز هم به کره جنوبی بالون زباله فرستاد

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” کره شمالی باز هم به کره جنوبی بالون زباله فرستاد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش بیگ نیوز، کره جنوبی اعلام کرد چندین بالون حاوی زباله از سوی کره شمالی به این کشور ارسال شده و از شهروندان خواست در خانه بمانند.

به گزارش بیگ نیوز، ستاد مشترک نیروهای مسلح کره جنوبی اعلام کرد کره شمالی باز هم بالن‌هایی حاوی زباله را به آسمان کره جنوبی روانه کرده است.

در این بیانیه آمده است: «شهروندان، مراقب سقوط اجسام از آسمان باشید و به بالن‌های سقوط کرده نزدیک نشوید. اگر بالنی پیدا کردید، به نزدیک‌ترین پلیس یا دپارتمان ارتش اطلاع دهید.»

خبرگزاری ریا نووستی گزارش داد شهردار سئول به شهروندان پایتخت کره جنوبی هشدار داد که اشیای ناشناسی در آسمان دیده شده است و احتمالاً بالن‌های ارسالی از کره شمالی هستند. از شهروندان کره جنوبی خواسته شده تاحدامکان در خانه بمانند و به بالن‌ها نزدیک نشوند.

در روز چهارشنبه خبرگزاری کیودو ژاپن گزارش داد کیسه‌های زباله متصل به بالون‌هایی که گفته می‌شود از کره شمالی ارسال شده در مناطق مرکزی سئول پیدا شده است و یکی از آنها بر روی پشت‌بام یک مجتمع دولتی فرود آمده است. در مجموع، به گفته رئیس ستاد مشترک کره جنوبی، در آن روز بیش از ۲۶۰ بالون با زباله در بالای سئول مشاهده شد.

کره شمالی پیش‌تر هشدار داده بود که در پاسخ به ارسال اعلامیه‌های ضد حکومت این کشور توسط شماری از سازمان‌های مردمی کره جنوبی، دست به‌تلافی خواهد زد.

ارسال پیام در مرز دو کره با استفاده از بالون به جنگ کره در دهه ۱۹۵۰ باز می‌گردد، اقدامی که تا زمان امضای قرارداد آتش‌بس در ۱۹۵۳ ادامه داشت و در مجموع ۲.۸ میلیارد برگه تبلیغاتی بین دو طرف مبادله شد. در آن زمان این نامه‌ها از سربازان طرف مقابل می‌خواست خود را تسلیم کرده و در امان باشند، اما این روزها این پیام‌ها بیشتر بر انتقاد از حکومت‌های طرف مقابل تمرکز دارند.

310310

دکمه بازگشت به بالا