چین عرضه گاز به اروپا را متوقف کرد

خبرگزاری بلومبرگ گزارش داد که چین از ادامه فروش گاز طبیعی مایع به کشور‌های اروپایی جلوگیری کرد.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، خبرگزاری بلومبرگ به نقل از منابع خود گزارش داد که مقامات چینی از فروش مجدد گاز طبیعی مایع توسط شرکت‌های بزرگ دولتی در این کشور به خریداران در اروپا و سایر کشور‌های آسیایی جلوگیری کردند.

به گفته بلومبرگ، هدف از این اقدام، تضمین تامین سوخت مورد نیاز برای گرمایش در فصل زمستان چین است.

در این راستا، کمیته توسعه و اصلاحات ملی، نهاد اقتصادی اصلی در چین، به شرکت‌های پتروچاینا، سینوپک و CNOOC دستور داده است که محموله‌های زمستانی (LNG) را برای استفاده داخلی نگه دارند.

بلومبرگ گزارش داد که چین قرارداد‌های بزرگی برای خرید گاز طبیعی مایع از صادرکنندگانی مانند ایالات متحده دارد و امسال تجار چینی به دلیل کاهش تقاضای داخلی، بخشی از این منابع را به اروپا منتقل کردند.

بر اساس این گزارش، چنین اقداماتی از سوی پکن می‌تواند منجر به کاهش عرضه گاز طبیعی مایع به اروپا و تشدید بحران انرژی در کشور‌های اروپایی در صورت سرد بودن زمستان پیش رو شود.

این در حالی است که منابع دیگر اشاره کردند که جذابیت عرضه گاز از چین برای خریداران اروپایی کاهش یافته است، زیرا ذخایر گاز آن‌ها به سرعت پر شده علاوه بر اینکه هزینه‌های حمل و نقل از چین بالاست.

پس از آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین در فوریه سال جاری، کشور‌های اروپایی و ایالات متحده چندین بسته تحریمی را علیه مسکو اعمال کردند و غرب به طور کامل منابع انرژی روسیه را رد کرد که باعث تورم بی سابقه و قیمت بالای سوخت در اروپا شد.

انتهای پیام/

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا