پیمان اکبری پس از برد مقابل ژاپن: امروز جنگ سرویس‌ها بود

به گزارش شفاف، تیم والیبال پیکان در دومین دیدار خود در جام باشگاه های آسیا به مصاف سانتوری ژاپن رفت و با نتیجه 3 بر یک پیروز شد.
پیمان اکبری سرمربی تیم پیکان در نشست خبری پس از بازی گفت: از اینکه بعد از سال ها آقای کوتا یامامورا (سرمربی ژاپن) را می بینم بسیار خوشحالم. ما قبلا در تیم های ملی ایران و ژاپن بازی می کردیم و خاطرات خوبی داریم. به خاطر بازی تیمش تبریک می گویم، آنها جنگیدند و خیلی خوب بازی کردند. آنها کاری به اسم ها نداشتند و برای هر توپی تلاش می کردند. به تیمم برای بازی خوبشان تبریک می گویم. با اینکه ست اول را واگذار کردیم اما خوب بازی کردیم.

وی افزود: ژاپن در ست اول بهتر از ما بود و مبارز تا پایان مسابقه کار کرد. بازیکنان ما نیز تلاش کردند تا امتیاز امتیازی خود را تا پایان حفظ کنند. بازی امروز جنگ سرویس بود. تیم ما و ژاپن به ترتیب 18 و 17 سرویس شکست خوردند و دلیلش هم این بود که باید سرویس ریسک می کردیم اما پنج امتیاز مستقیم از سرویس گرفتیم که برای ما خیلی خوب بود. ژاپن به تیم ما فشار آورد که خوب بود. شما باید برای هر امتیاز بجنگید زیرا هیچ تیمی در حال حاضر بازنده یا برنده نیست.

اکبری ادامه داد: امروز موزیرسکی و انگاپت که المپیکی هستند در زمین حضور داشتند که هر دو در سطح خود عملکرد خوبی داشتند. برای نماینده ژاپن آرزوی موفقیت دارم، آنها بسیار هماهنگ بازی می کنند. امیدوارم در بازی های بعدی خود موفق باشند.

وی درباره درصد بالای خطای سرویس تیم ها گفت: والیبال جهان از سرویس به عنوان حمله استفاده می کند، اگر تیمی یک سرویس ساده را انجام دهد توپ به راحتی به حریف می رسد و حمله او به احتمال زیاد گل می شود. بنابراین با این ایده که باید از سرویس به عنوان یک حمله استفاده کنیم، باید کمی ریسک کنیم. بازیکن باید در یک نقطه حساس به خوبی سرویس دهد و این سرویس خوب نیز ممکن است شکست بخورد.

دکمه بازگشت به بالا