اقتصادی

پیش‌بینی تحلیلگران در یک نظرسنجی/ طلا ارزان‌تر می‌شود؟

هفته گذشته ، بانک مرکزی اروپا بار دیگر تعهد خود را برای پیگیری سیاست پولی انبساطی برای آینده قابل پیش بینی برای رساندن تورم به 2 درصد تأیید کرد. تعهد بانک مرکزی اروپا برای پاسخگویی به افزایش تورم مغایر با موقعیت فدرال رزرو ایالات متحده است که در حال حاضر در مورد برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه صحبت می کند.

دیوید میدن ، تحلیلگر بازار سهام سرمایه گفت: “در حال حاضر ، در شرایط فعلی و افزایش فاصله بین بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو ایالات متحده ، ارزش دلار کمتر از آن است.” بهبود در اقتصاد ایالات متحده ، که عملکرد بازار سهام را بهبود بخشیده است ، همچنین یک عامل منفی برای طلا است. چرا وقتی در بورس سود می کنید پول خود را در بازار طلا با ضرر نگه دارید؟

در نظرسنجی کیت کونیوز از 15 تحلیلگر وال استریت در این هفته ، 15 نفر به کاهش 60 درصدی قیمت طلا رأی دادند. دو نفر افزایش 13 درصدی قیمت طلا را پیش بینی کردند و چهار نفر (27 درصد) ایده ای نداشتند.

در همین حال ، 571 نفر در نظرسنجی آنلاین انجام شده توسط كیت كونیوز در میان سرمایه گذاران كوچك شركت كردند كه از این تعداد 315 (55٪) به افزایش قیمت طلا رأی دادند ، 146 (26٪) به كاهش قیمت طلا و 110 (19٪) رأی مثبت دادند. ) رأی مثبت داد. موافق نبود.

آیا پیش بینی تحلیلگران در یک نظرسنجی / طلا ارزان تر خواهد بود؟

اگرچه سرمایه گذاران کوچک به افزایش قیمت طلا خوش بین هستند ، اما علاقه به فلزات گرانبها کاهش یافته و تعداد پاسخ دهندگان به نظرسنجی آنلاین به پایین ترین سطح از اواخر نوامبر 2019 رسیده است.

احساسات ضد و نقیض در مورد طلا با عملکرد منفی هفتگی طلا تقویت می شود. هر اونس طلا با 3.60 دلار معادل 0.2 درصد معامله شد و به 1801.80 دلار رسید. طلا در طول هفته حدود 0.7 درصد افت کرد.

کاهش اخیر طلا باعث شده است که برخی از تحلیلگران نسبت به این فلز گرانبها تردید داشته باشند. اگرچه بازده خزانه داری 10 ساله در جمعه به پایین ترین سطح از فوریه کاهش یافت ، اما هر اونس طلا نتوانست مقاومت 1800 دلاری را بشکند.

برخی تحلیلگران می گویند بازده اوراق در روز سه شنبه در بالاترین سطح قرار گرفت و طلا تا 1800 دلار افت کرد.

مارک چندلر ، مدیر اجرایی Bannock Bern Global Forex ، در مصاحبه ای با Kitconnews پیش بینی کرد که قیمت طلا در این هفته به دلیل افزایش بازده اوراق قرضه آمریکا کاهش یابد.

کالین شینسکی ، استراتژیست ارشد بازار در SIA Asset Management گفت: “ما در ماه ژوئن به دنبال رکورد 1760 دلار طلا هستیم.”

نیکلاس فراپل ، مدیر اجرایی جهانی ABC بولون گفت: “طلا انتظار دارد که قیمت طلا در یک محدوده محدود باقی بماند و خطرها در کوتاه مدت کاهش می یابد ، که این به روند افزایش دلار آمریکا بستگی خواهد داشت.” زیر 1790 دلار ، طلا نسبت به روند نزولی حساس تر خواهد بود و اگر تا 1812 دلار افزایش یابد ، با مقاومت 1819 دلار روبرو خواهد شد.

راب گلد ، استراتژیست ارشد سرمایه گذاری در Bank Wool Management ، گفت: “طلا نسبتاً قوی به نظر می رسد زیرا حمایت هنوز 1800 دلار است.” نرخ بهره واقعی در حال افزایش است و این مانعی برای روند صعودی طلا خواهد بود. در فضای فعلی ، طلا در کوتاه مدت با فشارهای کاهشی روبرو است.

222322

دکمه بازگشت به بالا