پلمب ۳۳ واحد بدلیل تخلفات بهداشتی در ارومیه

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” پلمب ۳۳ واحد بدلیل تخلفات بهداشتی در ارومیه ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

بیگ نیوز/آذربایجان غربی رئیس شبکه دامپزشکی ارومیه گفت: ۳۳ مورد از واحدهای متخلف بدلیل عدم رعایت اصول بهداشتی در ارومیه پلمب شدند.

حقیقی در گفت و گو با بیگ نیوز با اشاره به عملکرد ۶ ماهه اول سال جاری دامپزشکی ارومیه در حوزه بهداشت عمومی و موادغذایی افزود: در این بازه زمانی نظارت بهداشتی و بازرسی بالغ بر پنج هزار مورد از مراکز تهیه و تولید، حمل و نگهداری، توزیع و عرضه و عمل‌آوری فرآورده های خام دامی شامل قصابی‌ها، مراکز عرضه فرآورده‌های پروتئینی، رستوران‌ها و کبابی‌ها، هتل‌ها و تالارها، مراکز کشتارگاهی و قطعه‌بندی و بسته‌بندی انجام شده است. 

وی ادامه داد: تعداد ۹۶ مورد غیر بهداشتی توسط بازرسان نظارت بهداشتی دامپزشکی کشف و مشاهده شد که منجر به ضبط بیش از ۳۱ تن فرآورده خام دامی (گوشت قرمز و سفید، تخم مرغ، شیر و …) و تشکیل ۸۳ فقره پرونده تعزیراتی، ۵۹ فقره پرونده دادگاهی تهدید علیه بهداشت عمومی و ۳۳ مورد پلمب واحدهای متخلف بهداشتی شده است.

حقیقی از تمامی شهروندان خواست در زمان تهیه گوشت قرمز به آنلاین دامپزشکی روی لاشه، لیبل تاریخ تولید و پلمپ امنیتی ذبح شرعی روی لاشه توجه کرده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی در حوزه دامپزشکی، مراتب را از طریق تلفن ۱۵۱۲ اطلاع‌رسانی کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا