ورزشی

پرسپولیس سقوط کرد؛ استقلال صعود

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز ؛ بر اساس آخرین رتبه بندی تیم های باشگاه های فوتبال جهان که امروز (16 مرداد) توسط وب سایت “پایگاه فوتبال” اعلام شد ، تیم فوتبال پرسپولیس مانند رنکینگ های قبلی در رتبه اول ایران قرار گرفت.

پرسپولیس نیز در رده بندی تیم های آسیایی بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در رده دوم قرار دارد. سرخپوشان ایرانی با 1631 امتیاز و یک پله کمتر نسبت به هفته گذشته در رده 84 جهان قرار گرفتند و بر تیم های مطرح سامپدوریا ایتالیا و فاینورد هلند ایستادند.

تیم فوتبال استقلال با 1541 امتیاز مانند رنکینگ قبلی در رتبه دوم فوتبال باشگاه های ایران قرار دارد. موقعیت استقلال در آسیا نسبت به رنکینگ قبلی تغییری نکرده است و این تیم همچنان در رده نهم قاره کهن قرار دارد. پیراهن های آبی ایران نسبت به هفته گذشته با 2 پله صعود به رتبه 201 جهان رسیده اند.

سپاهان با 1520 امتیاز سومین تیم برتر فوتبال ایران است. برندگان طلای اصفهان نسبت به هفته گذشته یک پله سقوط کردند و در قاره کهن رتبه پانزدهم را به دست آوردند و بدون تغییر در رتبه 244 جهان باقی ماندند.

در این رده بندی تیم های تراکتورسازی ، فولاد ، پدیده و صنعت نفت آبادان نیز به ترتیب در رتبه های چهارم تا هفتم فوتبال ایران قرار دارند.
بر اساس این رتبه بندی در آسیا ، موقعیت 5 تیم برتر تغییری نکرده و کاوازاکی ژاپن با 1699 امتیاز پیشتاز است. پس از پرسپولیس ، عربستان سعودی الهلال حریف استقلال در لیگ قهرمانان آسیا با 1630 امتیاز در رده سوم و جنبوک موتورز کره جنوبی با 1628 امتیاز در رده چهارم قرار دارند. اولسان هیوندای نیز با 1602 امتیاز در رده پنجم قرار دارد.

در رنکینگ جهانی ، موقعیت تیم اول جدول تغییری نکرده و تیم فوتبال بایرن مونیخ با 2043 امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول قرار دارد.

پس از سرخپوشان آلمانی ، منچسترسیتی با 1962 امتیاز در رده دوم قرار دارد. رئال مادرید با 1946 امتیاز یک قدم جلوتر در رده سوم قرار دارد. اینتر میلان با 1944 امتیاز به رده چهارم سقوط کرد و چلسی همچنان با 1925 امتیاز در رده پنجم جهان قرار دارد.

10 تیم برتر فوتبال باشگاهی جهان:

بایرن مونیخ

شهر منچستر

رئال مادرید

اینتر میلان

چلسی

لیورپول

بارسلونا

پاری سن ژرمن

اتلتیکو مادرید

آژاکس

بیشتر بخوانید: ایران و سوریه بیرون ورزشگاه آزادی؟

253 251

دکمه بازگشت به بالا