پذیرایی روزانه از هزارو 500 زائر اربعین توسط موکب اوقاف هرمزگان

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.borna.news ” در مورد مقاله ” پذیرایی روزانه از هزارو 500 زائر اربعین توسط موکب اوقاف هرمزگان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

پذیرایی روزانه از هزارو 500 زائر اربعین توسط موکب اوقاف هرمزگان

موکب باب الحوائج(ع) اوقاف هرمزگان در هر روز از 1500 زائر پذیرایی می کند و عمده برنامه پذیرایی مربوط به توزیع خرمای اهدایی مردم خیر شهرستان حاجی آباد و توزیع آب شرب تامین شده از محل موقوفات شهرهای بندرعباس، بندرلنگه و پارسیان است.

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز، موکب باب الحوائج(ع) اوقاف و امور خیریه هرمزگان از ششم شهریورماه خدمات رسانی به زائران اربعین را در سامرا آغاز کرده است و تا 22 صفر به ارائه خدمت به زائران می پردازند.

این موکب در هر روز از 1500 زائر پذیرایی می کند و عمده برنامه پذیرایی مربوط به توزیع خرمای اهدایی مردم خیر شهرستان حاجی آباد و توزیع آب شرب تامین شده از محل موقوفات شهرهای بندرعباس، بندرلنگه و پارسیان است و امکان اسکان 300 زائر نیز در این موکب فراهم شده است.

همچنین این موکب با انعقاد قرارداد یک میلیون بطری آب معدنی با شرکت العین سامرا، آب تعدادی از مواکب ( حداقل ۱۰ موکب) را تامین کرده است.

گروههای مختلف شامل خدام، هیات امنا، مبلغین و کارمندان اداره کل اوقاف و امورخیریه هرمزگان در این موکب حضور داشته و با شیفت بندی به ارائه خدمت به زائرین عتبات عالیات می‌پردازند.

حجت‌الاسلام آزادی مسئول موکب باب الحوائج(ع) درباره فعالیت های فرهنگی موکب گفت: حرم شناسی و روایتگری در موکب باب الحوائج(ع) از ابتدای برپایی آن مورد تشریح واقع شده است. از جمله فعالیت های فرهنگی دیگر برپایی نماز جماعت ظهر و عصر و مغرب و عشا می باشد که امسال به توفیق الهی انجام می شود.

حجت الاسلام آزادی افزود: باید در کنار زیارت، فرائض دینی و مسأله جهاد تبیین که از مسائل مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، مورد توجه واقع شود.

لازم به ذکر است که بیشترین آمار وقف در استان هرمزگان شامل موقوفات مرتبط با عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.

 انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

گروه تحریریه اجتماعی

پژوهشگر مسائل اجتماعی با تمرکز بر تحولات سیاسی و نقش آن در جامعه. مقالات کوتاه و تحلیلی درباره مسائل سیاسی فعلی.
دکمه بازگشت به بالا