اقتصادی

وزیر نیرو با سفیر قطر در ایران دیدار کرد

امروز صورت گرفت؛

هنگام دیدار وزیر نیرو با سفیر قطر در ایران که به مناسبت روز ملی قطر انجام شد، دو طرف بر توسعه و تحکیم روابط در زمینه‌های مختلف تأکید کردند.

به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری آنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو، “علی اکبر محرابیان”، وزیر نیرو و رییس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر در دیدار با “محمد بن حمد الهاجری” سفیر دولت قطر، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن روز ملی قطر گفت: انجام ملاقات رؤسای دو کشور مصداق بارز اراده دو طرف به ارتقای مناسبات فی‌مابین است.

وی با تأکید بر لزوم توسعه و تحکیم هرچه بیشتر روابط دو طرف در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی افزود: امیدوارم با تکیه بر ظرفیت‌های مشترک و بهره‌برداری فعالانه از توانمندی‌های موجود با دولت قطر بتوانیم در راستای منافع و مصالح دو ملت، بیش از پیش گام برداریم.

وزیر نیرو با اشاره به سابقه دیرینه همکاری‌های دو کشور ادامه داد: برگزاری هشتمین کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در خرداد امسال در شهر دوحه فرصت مناسب‌تری فراهم کرد که همکاری‌ها را با تصمیم‌های جدی‌تر وارد عرصه جدید و راهبردی کنیم.

محرابیان خاطرنشان کرد: اجرایی کردن توافق سران دو کشور ایران و قطر برای ورود به فاز همکاری و مشارکت فراگیر در همه حوزه‌های اقتصادی اعم از انرژی، حمل و نقل، گمرک، استاندارد، بانک، کشاورزی و صنعتی و ارتقای سطح همکاری‌های دو طرف از اهمیت بالایی برخوردار است.

وزیر نیرو برگزاری موفق بیست و دومین رویداد جام جهانی فوتبال توسط دولت قطر را تبریک گفت و از دولتمردان این کشور بخاطر ترویج ارزش‌های اسلامی در این رویداد جهانی تشکر کرد.

مراسم روز ملی قطر با حضور تعدادی از سفرای سفارتخاته‌های مستقر در تهران و مسئولان دولتی و نظامی کشور به میزبانی محمد بن حمد الهاجری سفیر دولت قطر در تهران برگزار شد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا