وزش باد شدید در برخی استان‌ها

سازمان هواشناسی نسبت به وقوع رگبار ، رعد و برق و وزش باد موقت شدید در برخی از استان های کشور به ویژه در غرب استان هرمزگان هشدار داده است.

به گزارش بیگ نیوز ، در مورد هشدار نارنجی به گزارش سازمان هواشناسی: در بعدازظهر و اوایل عصر (20 مرداد) در غرب هرمزگان باران ، رعد و برق ، وزش باد موقت شدید و گاهی طوفان گرد و خاک خواهد بود که در این صورت رواناب رخ می دهد. وزش باد موقتی ، افزایش ناگهانی سطح آب رودخانه های فصلی ، طغیان موقت و محدود و احتمال وقوع صاعقه پیش بینی می شود.

در چنین شرایطی ، سازمان هواشناسی نباید در حاشیه رودخانه ها و قنوات حرکت کند ، قبایل کوچ نشین را به ویژه در بعد از ظهر و اوایل شب ، نه بر بستر رودخانه ها و نه کانالها ، نگذارد که گاوها در کانالها و ارتفاعات چرا کنند و مراقب باشند. در فعالیتهای کوهنوردی اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از آسیب به بخش کشاورزی توصیه می کند.

سازمان هواشناسی نیز از آنها مراقبت می کند رنگ زرد باران و رعد و برق ، وزش باد موقت شدید در شمال آذربایجان غربی ، شمال آذربایجان شرقی ، شمال هرمزگان ، غرب و جنوب کرمان ، شرق و جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان ، ارتفاعات استانهای مازندران ، سمنان و غرب گلستان. انتظار می رود امروز (20 آگوست).

این شرایط جوی فردا (21 مرداد) برای شمال و شرق و غرب هرمزگان ، غرب و جنوب کرمان ، شرق و جنوب فارس ، جنوب سیستان و بلوچستان ، ارتفاعات استانهای سمنان ، مازندران و غرب گلستان و دوشنبه ( 1 سپتامبر) شرق آذربایجان شرقی ، شمال و شرق و غرب هرمزگان ، غرب و جنوب کرمان ، شرق و جنوب فارس و جنوب سیستان و بلوچستان و ارتفاعات در استانهای مازندران و سمنان پیش بینی می شود.

در چنین شرایطی احتمال رواناب در کانالها و وقوع سیلابهای محلی و نقطه ای ، امکان افزایش آب نهرها ، احتمال ریزش سنگها در مناطق کوهستانی ، وزش باد موقت شدید و صاعقه وجود دارد. بنابراین احتیاط در تردد در کنار رودخانه ها و مسیل ها ، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی ، احتیاط در حرکت عشایر کوچ نشین ، به ویژه بعد از ظهر ، احتیاط هنگام چرای دام در کانالها و ارتفاعات.

به گزارش بیگ نیوز ، در مورد هشدار نارنجی انتظار می رود که سازمان هواشناسی تأثیرات نامطلوبی بر آب و هوا و خسارات احتمالی داشته باشد. هشدار نارنجی برای آماده سازی دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده مضر صادر می شود. هشدار رنگ زرد این بدان معناست که پدیده های جوی رخ می دهد که می تواند سفر و فعالیت های روزانه را مختل کند. این هشدار برای افزایش آگاهی عمومی صادر می شود تا بتوانند برای پدیده های جوی که کمی بدتر از حد معمول هستند آماده شوند. از سوی دیگر ، مقامات از این هشدارها مطلع هستند ، بنابراین در صورت لزوم می توانند اقدام کنند.

انتهای پیام

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا