وجود ۵۰۰ هزار شغل در حوزه IT/ افتتاح آموزشگاه فنی‌وحرفه‌ای کشاورزی در گلستان

بیگ نیوز/گلستان دستیار وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای از تکمیل آموزش فناوری اطلاعات توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی به صورت بیابانی خبر داد و گفت: بررسی ما نشان می دهد که 500 هزار فرصت شغلی در صنعت فناوری اطلاعات وجود دارد. ”

غلامحسین حسینی نیا روز جمعه 27 شهریور در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفر دو روزه خود به گلستان اظهار داشت: با هدف شرکت در جلسه مجمع نمایندگان استان گلستان و همچنین شرکت در شورای مهارت استان گلستان.

وی با بیان اینکه برنامه های مختلفی برای این سفر در نظر گرفته شده است که با هدف تحقق شعار سال و تولید، دانش سازی و اشتغال انجام می شود، اظهار کرد: امیدوارم با اقدامات انجام شده بحث و مهارت یادگیری در این استان تقویت شود. .

دستیار وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه بازدید از مراکز فنی و حرفه ای و دیدار با همکاران و بررسی مشکلات و مشکلات آنها از دیگر برنامه های ما در سفر به گلستان است، تصریح کرد: امیدوارم بتوانیم راه حل مناسبی پیدا کنیم بیایید راه حلی برای این مشکلات پیدا کنیم.

حسین نیا از افتتاح اولین آموزشکده فنی و حرفه ای نوع الف در بخش کشاورزی استان گلستان خبر داد و خاطرنشان کرد: این آموزشگاه تنها در کشور است که باید بر مهارت های دانش بنیان تمرکز کنیم و در این راستا برنامه های باکیفیت داشته باشیم. در سطح سازمان تهیه شده است.

وی همچنین به طرح «نخلستان» برای فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: طرح «نخلستان» با تاکید بر صنعت فناوری اطلاعات و طرح هایی برای مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در حال اجراست.

دستیار وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه با کمک پارک علم و فناوری به دنبال تقویت مشاغل آینده مبتنی بر فناوری هستیم، گفت: موضوعات ارزشمند تقویت می شود.

حسینی نیا به اجرای طرح «نخلستان» اشاره کرد و یادآور شد: نخلستان طرحی برای افزایش مهارت فارغ التحصیلان دانشگاهی است تا رشته تحصیلی آنها در بازار مورد تقاضا نباشد.

دستیار وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای افزود: بررسی های ما نشان می دهد 500 هزار فرصت شغلی در صنعت IT وجود دارد، استان نیز مورد توجه است.

پیام نهایی

دکمه بازگشت به بالا