واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.iribnews.ir ” در مورد مقاله ” واگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

در کشور

۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی به مردم در کشور واگذار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی، وزیر راه وشهرسازی در  بازدید از واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در بیرجند در گفتگو با خبرنگار صدا وسیمای خراسان جنوبیواگذاری ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در کشور گفت: سهم خراسان جنوبی از این میزان   ۲۰ هزار قطعه زمین روستایی است که به مردم واگذار می شود. 

بذرپاش افزود: این میزان قطعه زمین روستایی در غالب طرح نهضت ملی مسکن واگذار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واگذاری زمین‌های روستایی یکی از اتفاقات خوبی است که امسال در دستور کار وزرات راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است گفت: این طرح از مدتی پیش از استان قم آغاز شده و به سرعت تا پایان سال ادامه دارد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در این طرح وام نهضت ملی نیز به مردم تعلق می‌گیرد تا مردم خانه مناسبی را  در روستای مدنظرشان بسازند.

بذر پاش همچنین در بازدید از سایت زعفرانیه بیرجند گفت: خراسان جنوبی یکی از استان‌های پیشرو طرح نهضت ملی مسکن است.

وی با اشاره به اینکه ساخت واحد طرح نهضت ملی مسکن  به غیر از شهرستان بیرجند ، سایر شهر‌ها به صورت ویلایی و تک طبقه است افزود: این مکان پیشرفت خوبی داشته است و طبق گفته پیمانکار طرح، تا دهه فجر ۸۰۰ واحد  تحویل مردم می‌شود.

وزیر راه وشهرسازی گفت:  تا پایان سال ۵ هزار واحد در خراسان جنوبی تقدیم مردم خواهد شد.

بذرپاش همچنین افزود :  همزمان با ساخت واحدها، آسفالت معابر و سایر زیر ساخت‌ها نیز در این سایت انجام شود تا هر واحد که به اتمام برسد، هر چه سریعتر تحویل مردم شود.

وی همچنین  با اشاره به اینکه  ۱۲۰ کیلومتر از راه‌های مواصلاتی استان که حدود  بیش از ۶۰ درصد پیشرفت دارند و حدود ۶ هزار میلیارد تومان طرح در دستور کار است گفت : این طرح ها به مرور افتتاح می‌شود که مهم‌ترین آن  محور باند دوم بیرجند به قاین است که تا دهه فجر به بهر برداری می‌رسد.

دکمه بازگشت به بالا