واکنش عراق به بیانیه وزارت خارجه آمریکا

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” واکنش عراق به بیانیه وزارت خارجه آمریکا ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

عراق |وزارت خارجه

به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، وزیر خارجه عراق در گفت وگوی تلفنی با «پینی وونگ» وزیر خارجه استرالیا درباره روابط دوجانبه و راه‌های تقویت آن و نیز پیشبرد آنها به سوی برآورده شدن انتظارات دو ملت تبادل نظر کرد.

دو طرف در این گفت وگو درباره تحولات منطقه و اتفاقات خطرناک در سرزمین‌های اشغالی فلسطین رایزنی و بر اهمیت تداوم تلاش‌ها برای یافتن راه‌حل سریع اتفاقات جاری و اینکه ادامه افزایش حوادث پیامدهای جدی بر صلح و امنیت منطقه‌ای و بین المللی دارد، تاکید کردند.

بر اساس این گزارش، آنها توافق کردند که تماس‌ها و تلاش‌های مشترک برای آتش بس و مهار درگیری برای رسیدن به راه حل‌های جامع و عادلانه ادامه یابد.

وزیر خارجه استرالیا در ادامه این رایزنی تلفنی با ابراز نگرانی از وضعیت خاورمیانه به لزوم حفظ امنیت سفارت‌ها و نمایندگی‌های دیپلماتیک فعال در عراق اشاره کرد.

فواد حسین در واکنش به این اظهارات وزیر خارجه استرالیا با تاکید بر اینکه یکی از وظایف دولت بغداد حفظ امنیت تمامی خارجی‌های حاضر در عراق و حفاظت از نمایندگی‌های دیپلماتیک است، تصریح کرد: بر اساس قوانین عراق و قوانین بین المللی موظف به این حمایت هستیم.

وی همچنین در خصوص وضعیت منطقه نیز گفت که ما نیز همانند شما نگران وضعیت منطقه هستیم و لازم است تا برای جلوگیری از گسترش دامنه جنگ با همه طرف‌ها همکاری شود.

اظهارات وزیر خارجه عراق درباره حمایت از دیپلمات‌ها و خارجی‌ها در این کشور در این گفت وگو پس از آن بیان شد که وزارت خارجه آمریکا یکشنبه شب با صدور بیانیه‌ای از شهروندان خود خواست به عراق سفر نکنند.

وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه از خانواده‌های دیپلمات‌ها و کارمندان غیرضروری خود خواست که به دلیل افزایش تهدیدات علیه منافع دولت ایالات متحده، خاک عراق را ترک کنند.

این وزارتخانه اضافه کرد: به دلیل نگرانی‌های امنیتی، به کارمندان دولت آمریکا در بغداد دستور داده شده است که از فرودگاه بین المللی بغداد استفاده نکنند.

حملات به نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه پس از اعلام حمایت واشنگتن از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین به ویژه ساکنان غزه افزایش یافته است.

310310

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا