واردات لوازم‌ خانگی آزاد شد؟

عباس هاشمی ، دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران در مورد اخبار واردات لوازم خانگی موارد زیر را بیان کرد: این خبر بر اساس یک دروغ است. پیش از این وزارت خزانه داری آمریکا اجازه لغو برخی از تحریم ها را داده بود. آنها گفتند کالاهایی که ایران قصد دارد آنها را وارد کند می توانند از دارایی های مسدود شده با ارز تهیه شده و به کشور وارد شوند. اصلاً خبری از لوازم خانگی نبود و آنها این خبر قدیمی را بهانه کردند.

وی افزود: برخی از مردم در سراسر کشور نگران باز شدن واردات هستند و گاهی به نظر می رسد به دنبال انحصار هستند و این یک نگرانی است. همانطور که گفته شد ، کره جنوبی اعلام می کند که کسی به دنبال واردات است ، این کشور استراتژی دارد و رایگان و بدون کتاب نیست. این خبر یک مجوز عمومی است که می توان از آن برای دادن دارو ، پرداخت بدهی های قبلی و … استفاده کرد.

وی گفت: “استراتژی صنعتی و اقتصادی کشور بر اساس واردات است و هیچ کس برای واردات لوازم خانگی تعرفه ای تعیین نمی کند. هیچ کشوری مجاز نیست. عوارض واردات یا تولید است.” هیچ کالایی مانند لوازم خانگی برای ما وجود ندارد.

لوازم خانگی وارداتی؟

هاشمی ادامه داد: اولویت ما واردات مواد اولیه ، ماشین آلات ، تجهیزات و غیره است و هیچکس نمی خواهد مواد اولیه را به کشور وارد کند. پس از کشمکش طولانی با مشکلات و شرایط دشوار ، واحدهای تولیدی جدید تشکیل و تثبیت می شوند.

وی افزود: “این خبر توسط برخی از افراد که نگران سهم بازار خود بودند منتشر شد ؛ آنها نگران بودند که این ممنوعیت برای همیشه باقی نماند و واردات باز شود و تولید مشکلاتی ایجاد شود و کسانی که نگران این موضوع و سهم بازار هستند باید تلاش کنند. برای بهبود کیفیت محصول

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران گفت که انتشار این خبر به نفع برخی است و نباید موجب از بین رفتن حقوق مصرف کننده شود. انحصار در نهایت مانع توسعه واحدهای تولیدی می شود و منجر به از بین رفتن حقوق مصرف کننده می شود.

..

دکمه بازگشت به بالا