هوشمندی محسن تنابنده در نقش دادن به زنان در سریال پایتخت

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” هوشمندی محسن تنابنده در نقش دادن به زنان در سریال پایتخت ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

سریال پایتخت |سریال نون خ

آفتاب‌‌نیوز :

عاطفه باقری در سریال‌های پایتخت ٤، ٥، ٦ و سریال نون خ ٤ به عنوان بازیگر جلوی دوربین رفته است. او همچنین در سریال‌های بیمار استاندارد، خروس، خداحافظ بچه و همینطور فیلم سینمایی پسر تهرونی، کاتیوشا و … به عنوان بازیگر حضور داشته است.

این بازیگر یکی از شاخصه‌های مهم این دو سریال را استفاده درست از ظرفیت‌های زبانی، لهجه‌ها و گویش‌ها عنوان کرد و گفت: شاکله کلی بیان در هر دو سریال زبان فارسی بود. اما با اضافه کردن نمک لهجه در گویش بازیگران، شیرینی شنیداری برای مخاطبان دو چندان شد. استفاده از مثل‌ها، آیین‌ها و آداب که جزو شاخص‌ترین حلقه‌های ربط در بین اقوام است، در این سریال‌ها کاملا نمود داشته است. استفاده از نغمه‌ها و نوا‌های محلی بومی در این دو سریال یکی دیگر از زیبایی‌های شنیداری بود که شنیدنش برای غیربومی‌ها هم خالی از لطف نبود. همچنین نشان دادن بافت بومی این دو استان از دیگر جذابیت‌های بصری این دو مجموعه بود.

وی استفاده درست از مراودات قومی و رفتار درون‌خانوادگی را یکی دیگر از امتیاز‌های این دو مجموعه دانست و ادامه داد: بهره بردن از خرد جمعی در پیش‌برد کار‌ها و استفاده از بزرگان فامیل در حل مشکلات از نکات قابل توجه است که در این دو سریال اتفاق می‌افتد. این نکته در شرایطی است که جامعه ما به سوی تنهایی و انقطاع از جمع پیش می‌رود که متاسفانه آسیبی بزرگی برای هر جامعه‌ای است.

باقری افزود: قطعاً حضور بانوان و نقش محوری‌شان در خانواده یکی دیگر از نقاط قوت این دو سریال است. از همه این موارد مهم‌تر انتخاب هوشمندانه سعید آقاخانی و محسن تنابنده برای پیشبرد قصه این سریال‌ها بود که نشاط و سرگرمی مخاطبان را در پی داشت و باعث شد اعضای خانواده دور هم جمع بشوند.

این بازیگر با اشاره به لحن طنز این دو سریال اظهار کرد: همیشه شاعران بزرگ ما در اشعار طنز جدی‌ترین حرف‌های‌شان را می‌زنند. آن حس دردمندی که در طنز وجود دارد در سخن جدی نیست. بنده موهبت حضور در هر دو را داشته ام و از سازندگان زحمت کش این مجموعه‌ها سپاسگزارم و امیدوارم به زودی شاهد ساخت سری‌های جدید این دو سریال جذاب و پرمخاطب باشیم.

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا