هند: آمریکا درباره توافق چابهار دیدگاه تنگ‌نظرانه نداشته باشد

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” هند: آمریکا درباره توافق چابهار دیدگاه تنگ‌نظرانه نداشته باشد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش بیگ نیوز، «سوبرهمانیام جایشانکار» (Subrahmanyam Jaishankar) وزیر امور خارجه هند امروز چهارشنبه در واکنش به هشدار آمریکا درباره تحریم‌های احتمالی مرتبط با بهره‌برداری از بندر چابهار تصریح کرد: توافق با ایران برای توسعه بندر چابهار به نفع همه خواهد بود.

وزیر امور خارجه هند در ادامه گفت که کشورش یک توافقنامه ۱۰ ساله برای اداره بندر راهبردی در ایران امضا کرده و تاکید کرد که افراد باید نسبت به این پروژه به درستی بیاندیشند.

«سوبرهمانیام جایشانکار» در این خصوص ادامه داد: این پروژه به نفع کل منطقه خواهد بود و در واقع به نفع همه است.

به گزارش آنلاین به نقل از نشنال نیوز، وی ادامه داد: نباید در این موضوع تنگ نظر بود و هند تلاش خواهد کرد که واشنگتن چشم انداز بهتری را در این توافق در نظر بگیرد. اگر به نگرش خود واشنگتن نسبت به بندر چابهار نگاه کنید، معترف بوده است که چابهار اهمیت زیادی دارد. ما روی این مساله کار خواهیم کرد.

به گزارش این رسانه، موضع گیری جایشانکار به دنبال هشدار ایالات متحده به دهلی نو مبنی بر اینکه این کشور به طور بالقوه با خطر تحریم‌ها علیه هر کسی که به معامله تجاری با تهران فکر می‌کند مواجه خواهد شد؛ انجام شده است.

گفتنی است که ودانت پاتل، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در این باره گفته بود: هر نهاد یا هر کسی که به معامله تجاری با ایران فکر می‌کند، باید از خطر بالقوه احتمالی تحریم‌ ها آگاه باشد.

310310

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا