همکاری دانشگاه و صنعت برای تربیت دانشجویان مهارتی ضروری است

به گزارش گروه استان های خبرگزاری آنا از ورامین، کیان پهلوان افشاری در نشستی که به میزبانی رهبری شهرستان های صنعتی تهران برگزار شد، گفت: برای ورود به عرصه نسل چهارم دانشگاه ها و کارآفرینان و تربیت دانشجویان مستعد. شک، همکاری نزدیک دانشگاه و صنعت بر اساس این سند ، تحول دانشگاه آزاد اسلامی ضروری است.

وی با تاکید بر لزوم تقویت و توسعه فعالیت های مشترک دانشگاه و صنعت گفت: یکی از مهمترین اولویت های رشته فوق برنامه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سل استفاده و استفاده از همه فرصت هاست. شناسایی و حل مشکلات در مناطق صنعتی.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد ورامین-پیشوا و واحد گرچک ایجاد همکاری های علمی برای ارائه خدمات تخصصی، مشاوره ای، فنی و پژوهشی را از اهداف تعامل پیش رو برشمرد و گفت: این امر از طریق ارتقاء مهارت ها. توسعه و ایجاد شغل برای دانش آموزان مطابق با نیازهای صنعت و تجارت مربوط به حوزه آموزش.

پهلوان افشاری درباره اهداف تقویت ارتباط بین دانشگاه ها و نواحی صنعتی گفت: توسعه فعالیت های فناورانه استفاده از پتانسیل ها و پتانسیل های دانشگاه در زمینه صنعت به منظور تولید دانش فنی و تبدیل آن به فناوری مدرن و تجاری سازی آن در صنایع مرتبط با نیازهای صنعت ، تطبیق ، آموزش و توسعه تحقیقات. تامین نیازهای خاص دانشی و فناوری کشور در زیرساخت های تخصصی دانشگاهی و صنایع مختلف برای رفع نیازهای علمی، سازماندهی، توسعه و حمایت از همکاری بین مراکز تحقیقات صنعتی و شبکه های تحقیقاتی تخصصی علم و فناوری. دانشگاهها از جمله این موارد هستند.

وی ادامه داد: برای تعمیق دانش جامعه علمی از مشکلات بخش تولید و تمرکز بر آموزش و پژوهش متناسب با نیازها و اولویت‌های این بخش، ایجاد و توسعه ساختارهای تحقیقاتی، آزمایشگاه‌ها و سایر زیرساخت‌های لازم بین صنعت و دانشگاه. برای. بخش صنعت یکی دیگر از موضوعات کلیدی در این همکاری دوجانبه است.

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا