همه دستگاه‌ها برای بارش‌های پاییزی آماده باشند

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” همه دستگاه‌ها برای بارش‌های پاییزی آماده باشند ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

استان کرمانشاه |سایت

آفتاب‌‌نیوز :

محمد طیب صحرایی، در جلسه امروز (اول آنلاین) ستاد مدیریت بحران استان کرمانشاه با بیان اینکه با همراهی دستگاه‌ها و خود مردم باید برای هرگونه بحران طبیعی و حوادث انسانی آماده باشیم، افزود: با توجه به پیش‌بینی بارش‌های قابل توجه برای پاییز پیش رو و هشدار‌های مکرر هواشناسی، لازم است همه دستگاه‌ها آمادگی کافی را داشته باشند.

وی یکی از مهمترین اقدامات را لایروبی و خطرزدایی رودخانه‌ها برشمرد و عنوان کرد: لایروبی رودخانه‌ها باید متناسب با وظایف قانونی دستگاه‌ها صورت بگیرد.

استاندار کرمانشاه لایروبی رودخانه قره‌سو را با محوریت شرکت آب منطقه‌ای و همراهی سایر دستگاه‌ها خصوصا شهرداری مورد تاکید ویژه قرار داد و گفت: لازم است این کار تا قبل از شروع بارش‌ها یعنی تقریبا ۲۰ مهرماه انجام شود.

صحرایی همچنین از مشکلات سال گذشته سد کیلانبر نیز یاد و اظهار کرد: ایمن سازی و ترمیم این سد نیز باید قبل از شروع بارش‌ها صورت گیرد. 

به گفته مدیر ارشد استان کرمانشاه، همه این اقدامات باید با قید فوریت صورت گیرد.

وی در ادامه اشاره‌ای هم به معضل کشاورزان مهاجر غیرمجاز داشت و گفت:این افراد آسیب جدی به منابع آب و خاک استان وارد می‌کنند. ساماندهی آنان نیز نیازمند برنامه‌ریزی دقیق، دستورالعمل روشن و گام به گام و کار مفصل است.

صحرایی خاطرنشان کرد: وسعت ۱۴۰۰ هکتاری که تخمین زده می‌شود در اختیار کشاورزان مهاجر باشد وسعت جدی است که باید برای مقابله با آن اقدامات تنبیهی و تشویقی تعیین شود.

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا