فرهنگ و هنر

همه آقایان مدعی، زیر دین ما هستند /منتقدان فقط می‌خواهند جو و حاشیه درست کنند

استکی در گفت‌وگو با آنا:

سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان گفت: افرادی که به ما نقد می‌کنند خودشان از شرایط مطلع هستند و فقط حرفی می‌زنند که حاشیه‌ای و جوی ایجاد کنند.

علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، درباره عملکرد تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: من در مورد صحبت‌هایی که منتقدان مطرح کردند هیچ حرفی ندارم. ما کارمان را در بوکس انجام دادیم و به‌عنوان سرمربی به بوکسور‌ها تمرین دادیم و در مسابقات هم شرکت کردیم. برنامه ما برای بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک است و برای رسیدن به این دو هدف مسابقات برای ما جنبه تدارکاتی دارد. برای مسابقات قهرمانی آسیا هم با ترکیبی از بوکسور‌های جوان و باتجربه شرکت کردیم. برداشت خوبی داشتیم و به مسائل دیگر توجه نمی‌کنم. برخی افراد برای تسویه حساب شخصی صحبت می‌کنند و همه هم می‌دانند. من کارم را در بوکس انجام دادم و سال‌هاست در این رشته فعالیت می‌کنم.

** تک‌تک دوره‌ها را با بهترین مربیان سپری کردم

وی تأکید کرد: ۱۶ سال است که در بوکس فعالیت می‌کنم و دوره‌های مربیگری را در بالاترین سطح گذرانده‌ام و مثل آقایان نبودم که فقط در کلاس مربیگری در سال ۲۰۱۳ شرکت کنند و مدرک بگیرند. من در تمامی کلاس‌های مربیگری شرکت کردم و تک‌تک دوره‌ها را با بهترین مربیان سپری کردم. الانم هم با بهترین مربیان دنیا در ارتباط هستم. کارم را در بوکس انجام می‌دهم و به چیز دیگری کاری ندارم.

**منتقدان فقط می‌خواهند جو و حاشیه درست کنند

سرمربی تیم ملی بوکس با اشاره به هدفش در تیم ملی عنوان کرد: الان هم در تیم ملی برای بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک کار می‌کنم. در مسابقات جهانی هم بوکسور‌ها را می‌بریم تا امتحان پس بدهند. به هر حال کار سختی پیش‌رو داریم؛ هم مسابقات قهرمانی آسیا، هم بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک را پیش رو داریم. افرادی هم که به ما ننقد می‌کنند خودشان از شرایط مطلع هستند و فقط حرفی می‌زنند که حاشیه‌ای و جویی ایجاد کنند. این افراد خودشان کاملا در جریان هستند.

**مظاهری 4 مدالش را با من گرفته است

استکی در مورد انتقاد‌هایی که به او می‌شود مبنی بر اینکه به جای تمرکز روی کار فنی به مسائل دیگر می‌پردازد، اظهار داشت: من ذاتم همین است. تمام بوکسور‌های تیم ملی را مانند خانواده‌ام می‌دانم، سخت‌ترین دوران زندگی‌ام هم زمان مسابقات است؛ سه روز از اتاقم بیرون نیامدم و غذایم را در اتاق می‌آوردند. همه مربیان سازنده را هم به مسابقات می‌برم؛ اگر باز هم به عقب برگردم ۱۳ بوکسور را به همراه مربیانی که زحمت کشیدند را به مسابقات می‌برم. چون دنبال خیلی از مسائل نیستم و همه هدفم تیم ملی ایران به نتیجه برسد. تمام تلاشم را برای این موضوع انجام دادم. قطعا همان افرادی که الان به من انتقاد می‌کنند چرا خیلی از کار‌ها را انجام می‌دهم، خودشان هم که بودند این کار‌ها را انجام می‌دادند. علی مظاهری چهار مدالش را صد در صد و به صورت مستقیم با من کسب کرده است. من برای تیمم کم نمی‌گذارم و ۱۶ سال است که به‌عنوان مربی فعالیت می‌کنم. همه آقایانی که مدعی اند زیر دین ما هستند و سرموقع خیلی از حرف‌ها را می‌زنم.

**برخی بوکسور‌ها شرایط روحی خوبی نداشتند

سرمربی تیم ملی بوکس تأکید کرد: کار اصلی ما ساختن تیم به لحاظ روحی و روانی و همچنین فنی است. متأسفانه برخی بوکسور‌ها شرایط روحی خوبی نداشتند و همه چیز دست به دست هم داد تا ما نتوانیم تاریخ‌سازی را با قهرمانی آسیا تکرار کنیم. مسئله‌ای ندارد، دنیا محل اشتباهات است و باید از آن‌ها درس بگیریم. ما در این چهار سال هم کاشتیم و هم برداشت کردیم. الان هم برای مسابقات خودمان را آماده می‌کنیم، چون کاملا فضا متفاوت است. مسابقات قهرمانی جهان در ۱۳ وزن و بازی‌های آسیایی در ۷ وزن برگزار می‌شود. این شرایط خیلی متفاوت است و ما با قدرت کار را جلو می‌بریم؛ چون می‌دانیم چه کار می‌کنم. من نتایجم را گرفته‌ام و برای من مهم است که تیممم برای بازی‌ها آماده شود و الان هم همین کار را انجام می‌دهم.

**اگر ثوری در اردن بود از همه نظر برای ما بهتر بود

استکی در مورد ناداوری‌هایی که و عدم نبود حضور ثوری در مسابقات که به ضرر تیم ما شد، اظهارداشت: حضور ثوری در این مسابقات خیلی مهم بود، چون او نایب‌رئیس آسیا و عضو هیئت‌رئیسه است. اگر خودش در این مسابقات حضور داشت و در جایگاه می‌شست قطعا در مبارزه پوریا امیری، علی حبیبی و شاهین موسوی نتیجه دیگری رقم می‌خورد. قطعا حضور ثوری برای ما مثمرثمر بود؛ اما او درگیر تیم ملی جوانان بود و اگر سفارت‌خانه کارشکنی نمی‌کرد و ویزا را به موقع صادر می‌کردند او قبل از اعزام به اسپانیا در اردن در این مسابقات حضور پیدا می‌کرد.

**اگر رئیس فدراسیون در مسابقه باشد یا نباشد همه انتقاد می‌کنند

وی گفت: در همه مسابقات رئیس فدراسیون‌ها حضور دارند، اما در اینجا برعکس است اگر رئیس فدراسیون حضور پیدا کند به او نقد می‌کنند چرا رئیس فدراسیون اعزام شده اگر نباشد هم طور دیگری نقد می‌کنند. برای ما بازی‌های آسیایی آماده می‌شویم؛ در مسابقات قهرمانی جهان با تیم خوب و کامل شرکت می‌کنیم و اصلا برد و باخت آن برای ما مهم نیست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا