هشدار جدی! در ایران فقط پرفسور نشوید

تعیین سقف پرداختی که در مجلس محترم تصویب شد عملاً باعث شد هر استاد جوانی که بخواهد به سطح علمی بالاتری برسد. باید بداند که هیچ درآمدی بابت آن نخواهد داشت، به خصوص هر چه رتبه و پایه علمی و ارتقای سالانه فرد بالاتر باشد.
به عبارت ساده تر، مثلاً برای معلم تمام وقت، مثلاً با نمره سی به بالا اشتباه نکنم. پیشنهاد به دولت محترم؟ علاوه بر این حق مدیریت، تدریس، شرکت در پروژه های مرتبط با صنعت، حق تحقیق و مربی بودن و … واقعا پرداخت نمی شود؟! ریسمان دنیا پرستی که با آن رکوردهای درخشان جهانی هجرت نکردی و در ایران ماندی تا چرخ علم و دانش در کشورت به صدا در نیاید.

9 ماه گذشت و اگر وزیر محترم علوم نمی گفت، نجابت این اساتید اجازه نمی داد این کلمه را بگوید و حتی بنویسد.

دکتر. محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: تعیین سقف افزایش حقوق اعضای هیات علمی با مرتبه استاد تمام را بی اثر کرده است.

همکار استاد گفت: آیین نامه تخلفات اعضای هیات علمی تصریح می کند که اگر به همکاران و رئیس خود سخنان رکیک بزنی، احتمال تنزل رتبه وجود دارد. او همیشه می گفت حداقل من دیگر برای زندگی ام متاسف نیستم …

در یک کلام اعضای محترم و اعضای محترم هیات علمی کشور به بیانی بسیار ساده تر، اگر کاری انجام ندهید وضعیت شما بهتر می شود. خدمت قانونگذاران محترم ایرانی اسلامی و گسترش عدالت؟ این را بدانید که هر چه در زمین مانده به برکت شهدای بزرگ و اساتید سرزمینی است که در همه شرایط با انگیزه های مشابه از وطن دفاع کردند!

* استاد نمونه کشوری در مهندسی سازه، مدیریت زلزله و بحران و بنیانگذار تاب آوری و مدیریت بحران در ایران

دکمه بازگشت به بالا