نیاز کشور به ۱۰ میلیون واحد مسکونی

On the based of طرح جامع مسکن باید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی احداث شود. وزیر راه و شهرسازی نیز از نیاز کشور به میلیون واحد مسونی سخن گفته است.

به گزارش بیگ نیوز، با توجه به حدود 700 هزار ازدواج سالیانه و نوسازی بافت های فرسوده، نقشه تخمین میزنند که دست کم تا 10 سال آینده باید سالیانه یک میلیون واحد مسکونی احداث شود. طرح جامع مسکن هم نیاز سالیانه کشور به واحدهای مسونی را یک میلیون واحد اعلام کرده است.

در این صورت، آخرین خیر، تولد هزاره است و پایان، پایان. . . . اما این روند در سالهای پایانی هزاره جدید و در سالهای پایانی هزاره جدید است.

در این مورد، بازار بهبود یافته و ساختار در طول سال ها بهبود یافته است. محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ سال ۱۴۰۰ اعلام کرد که ساخت و او داد که سال ۱۴۰۱ نهضت بزرگ خانه‌سازی در کشور ایجاد می‌شود.

به تازگی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز گفته است: بیش از 8 میلیون جوان به دلیل مشکلات مالی و نداشتن مسکن مجرد مانده اند و به بیش از 10 میلیون مسکن جدید در کشور نیاز داریم.

وی افزود: با توجه به فارغ التحصیلان هر ساله دانشجویان و امکان ازدواج آنها در کشور به بیش از 10 میلیون مسکن جدید نیاز داریم و 5 میلیون نفر در سامانه نهضت مسکن ثبت نام کرده اند که عمده این افراد یا مستاجر هستند که تعداد افراد بدون نیاز به تعداد آنهاست. مسکن بیش از اینها است.

به گفته قاسمی، در طول جهش تولید برای ساخت یک میلیون مسکن در سال برنامه ریزی شده است که بیش از دو سوم آن یعنی 860 هزار واحد در دست اجرا است و در سال جدید نیز اقدام به اجرای واحدها می شود.

بنابراین گزارش وزارت راه و شهرسازی گفته تا حدود 40 هزار واحد نهضت ملی مسکن افتتاح شده و تا خردادماه امسال نیز از واحدهای این طرح توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به بهره برداری میرسد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا