نیازمند بسته‌های مشخصی برای رفع موانع و تسهیل تولید هستیم

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” borna.news ” در مورد مقاله ” نیازمند بسته‌های مشخصی برای رفع موانع و تسهیل تولید هستیم ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری بیگ نیوز، علیرضا زاکانی یکی از شش نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت: بنده چهار دوره نماینده مجلس بودم و علاوه بر اینکه با ۳ برنامه توسعه از نزدیک مواجه بودم.

وی با اشاره به برخی ایرادات در برنامه های چهارم و پنجم گفت: در مجلس نهم متصدی پیش نویس برنامه ششم بودم، در مجلس یازدهم در مرکز پژوهش های مجلس بودم لذا در برنامه نویسی تسلط دارم و الگوی برنامه پنج ساله را مفید می دانم.

زاکانی درباره قانون برنامه هفتم گفت: اگر کسی قانون را قبول نداشته باشد نباید خود را برای قبول یک مسئولیت معرفی کند، امروز که در آستانه دولت چهاردهم هستیم مهم ترین اقدام ما عملیاتی کردن این برنامه در بسته های سالانه و بودجه سالانه است و پایبندی به برنامه برای ما اصل است.

معیشت و سفره مردم هدف ماست و در کنار آن توسعه زیرساخت های کشور را دنبال می کنیم.

 دهه ۹۰ دهه عبرت ماست، دهه ای که رشد اقتصادی صفر درصد بوده، معتقدم با برنامه ریزی و بسیج امکانات می توان این برنامه را اجرا کرد، نیاز به پیشران هایی برای مدیریت تولید داریم، در کشور تهدیدها و فرصت هایی وجود دارد، دولت به تنهایی نمی تواند برنامه هفتم را اجرا کند.

ما نیازمند بسته های مشخصی برای رفع موانع و تسهیل تولید هستیم، ما مثل زمان دفاع مقدس که امام فرمود جنگ در راس امور است الان تولید در راس امور است و اگر به مردم تکیه کنیم خیلی از مشکلات برطرف می شود.

زمانی که آقای رییسی دولت را تحویل گرفتند ضریب جینی ۳۸ درصد بود، با توجه به اقشار جامعه می تواند این صریب را کاهش داد

بسته رفاه در نظر گرفتیم با چند هدف، نخست بحث سلامت مردم که ۴۰ درصد درمان رایگان برای مردم دارد، بیماری های خاص و اقشار خاص هم درمان رایگان دارند، این برای ما این امکان را ایجاد می کند که مردم علاوه بز بیماری درد بی پولی نکشند.
نکته دوم ناظر به معیشت مردم است که ۷۰ درصد مردم می توانند روی پای خود برسند، نکته سوم آموزش است که به جای ماهی دادن ماهی گیری یاد مردم دهیم

موضوع بعدی ناظر به حوزه مسکن است، با توجه به تجربه من در شهرداری ایده ای را به آقای رییسی برای باز شدن گره مشکل مسکن مردم دادم که ایشان استقبال کردند، بسته رفاه ما به بهترین نحو می تواند کار را پیش ببرد، من می خواهم مسیری را بروم که هم ضریب جینی ۳۵ صدم درصد محقق شود و هم بیش از این کاهش یابد.

تقریباً خانه دار شدن به یک آرزوی دوردست تبدیل شده، معتقدم و با تجاربی که کسب کردم ظرف چهارسال دغدغه مردم را در حوزه مسکن رفع می کنم، در کشور در بیش از ۱۴۰۰ شهر و روستا پلاک های ناپایدار و بافت فرسوده داریم که تهدید است اما طلاست و نیاز به مشوق است که مردم خود دست به کار شوند و مسکن بسازند، نام امسال جهش تولید با مشارکت مردم است و اگر سرمایه گذاری درست شود مردم می سازند و به جای سالی یک میلیون مسکن مردم ده میلیون مسکن می سازند.

بخشی از بسته مسکن بنده نوسازی بافت فرسوده و پلاک های ناپایدار است، ما در مسیر ارزان سازی هستیم و مشوق هایی می دهیم که گره از زندگی مردم باز می کند، در واقع جلوتر از برنامه کار می کنیم تا این مشکل بزرگ کشور را حل کنیم.

امروز در کشور ما خلاء اطلاعات جامع نسبت به نیازهای بیش از ۸۰ میلیون نفر و از سوی دیگر ظرفیت های کشور بیداد می کند، مهم ترین بخش ماجرا اطلاعات و برنامه ریزی دقیق است که هنوز اتفاق نیفتاده است.

شب عید امسال تصمیم گرفتیم و رفتیم ۵ هرار تن میوه قراردادی از کشاورزان گرفتیم و میوه با کیفیت وارد بازار کردیم، برای اینکه مردم و کشاورزان آسایش داشته باشند حالا دلال ناراضی است باشد. می گفتم چرا این در کل کشور اجرایی نمی شود؟

ادامه دارد…

دکمه بازگشت به بالا