نکونام: در ضربات آخر دقت کافی را نداشتیم/ اگر نمی‌ایستادم، استقلال را می‌خوردند

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” نکونام: در ضربات آخر دقت کافی را نداشتیم/ اگر نمی‌ایستادم، استقلال را می‌خوردند ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

سرمربی تیم فوتبال استقلال بعد از پیروزی تیمش برابر گل‌گهر گفت: می‌دانستیم که با یک تیم خوب و سازمان یافته بازی داریم. آنها تیمی هستند که شکل و سازمان تیمی فوق العاده‌ای دارند

به گزارش بیگ نیوز، جواد نکونام، سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری بعد از بازی تیمش با گل‌گهر اظهار کرد: با توجه به شرایط حساسی که جدول دارد، می‌دانستیم چطور بازی کنیم و چه فشاری باید وارد کنیم. می‌دانستیم که با یک تیم خوب و سازمان یافته بازی داریم. آنها تیمی هستند که شکل و سازمان تیمی فوق العاده‌ای دارند و به همین دلیل بازی‌های آنها کم موقعیت است. در فاز حمله و دفاع کم موقعیت هستند. ما سعی کردیم پرفشار بازی کنیم. در ۲۰ دقیقه اول فشار بیشتری آوردیم. شروع خوبی داشتیم اما در ضربات آخر دقت کافی را نداشتیم که گل بزنیم. خدا را شکر در دقیقه ۴۴ گل زدیم و نیمه اول را بردیم. در نیمه دوم با توجه به تعویض‌هایی که حریف کرد ما هم تلاش کردیم تغییر تاکتیک ایجاد کنیم.

او ادامه داد: بازی برای آنها از نظر جدول اهمیت خاصی نداشت و فقط می‌خواستند که برنده باشند. آنها سقوط یا صعود نمی‌کردند و به همین دلیل با خیال راحت فوتبال بازی کردند. ما روی ضد حملات می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم، اما ۳ امتیاز را نیاز داشتیم که آن را گرفتیم.

نکونام درباره اینکه هواداران استقلال باید به قهرمانی امید داشته باشند یا خیر؟ گفت: من گفتم تا لحظه‌ای که اینجا هستم برای استقلال می‌جنگم. اگر روز اول می‌گفتند که این تیم قرار است تا روز آخر برای قهرمانی بجنگد، شاید همه در دل خودشان می‌خندیدند. دیدید که مربیان بزرگ همین لیگ اعلام کردند که استقلال نمی‌تواند مدعی باشد ولی بازیکنان و هوادارانمان نشان دادند که واقعا چقدر شهامت و بزرگی دارند. آنها کار بزرگی را انجام دادند تا به اینجا برسیم.

نکونام با اشاره به حضور هواداران در بازی امشب گفت: اینجا دوست دارم در مورد هواداران صحبت کنم. وقتی که امروز ۷۰ هزار تماشاگر به استادیوم می‌آید و این جو را برای ما درست می‌کند، این نشان می‌دهد که ما کارمان را درست انجام داده‌ایم. هوادار فوتبال را می‌فهمد و متوجه می‌شود و می‌داند چه کسی برای این تیم زحمت می‌کشد. ما دوست داشتیم امروز بازی را ببریم و تمرکزمان روی بردن بود. خدا را شکر که شرمنده آنها نشدیم. تا روز آخر هم ادامه می‌دهیم و هر چیزی که خدا بخواهد برایمان رقم می‌خورد. از روز اول این را گفتم که همه چیز دست خداست و خدایی وجود دارد که همه چیز را می‌بیند. ما تلاشمان را می‌کنیم و هر چیزی که قسمتمان باشد به همان دست پیدا می‌کنیم.

سرمربی استقلال درباره اینکه اگر به ابتدای فصل برگردد آیا اشتباهی داشته که بخواهد آن را تکرار نکند؟ گفت: نه چون اگر من نمی‌ایستادم، استقلال را می‌خوردند! اگر شرایط عادی بود و کسی بود که نمی‌دانم چه کلمه‌ای بگویم من ول می‌کردم و می‌رفتم. من بچگی خودم را به یاد می‌آورم که در اینجا گریه می‌کردم. در امجدیه، پای تلویزیون یا رادیو برای استقلال گریه کرده‌ام. اجازه بدهم هر کاری که دوست دارند با استقلال بکنند و این تیم را مانند یک زمین خاکی اداره کنند؟ می‌بینید یکی از مشکلات ما این است که اگر ما اگر از الان نیز شروع کنیم بازیکن جذب کنیم، می‌بینیم که تیم‌های دیگر با سه یا چهار بازیکن جدید تیمشان کامل می‌شود اما تیم من را ببینید. ما چند بازیکن باید بگیریم؟ چند تا یار باید بگیریم؟ اصلاً می‌توانیم بازیکن بگیریم؟

او ادامه داد: اصلا چند بازیکن وجود دارد که بخواهیم به خدمت بگیریم؟ اینها نکاتی است که باید به آن توجه کرد ولی به نظر من هیچ اشتباهی نکردم و کار درستم این بود که پای تیم و هواداران ایستادم چون آنها نیز به پای من ایستاده بودند و تا روز آخر برایشان جنگیدم. اگر تیم‌هایی دیگر جای ما بودند و از رتبه‌های چهارم یا پنجم به جایگاه دوم می‌رسیدند، اتفاق خوبی برایشان رقم می‌خورد اما تا هفته قبل که ما را پایین نیاورده بودند، صدر جدول بودیم. این باعث افتخار من همکاران و هواداران است که واقعا امروز سنگ تمام گذاشتند و من فقط می‌توانم بگویم تا روزی که اینجا هستم برای استقلال و نام استقلال می‌جنگم. هر کسی را ببینم که می‌خواهد به استقلال ضربه بزند، جلویش می‌ایستم.

سرمربی استقلال با اشاره به اینکه فقط استقلال برای او اهمیت دارد، گفت: فقط هم برای من استقلال مهم است و از این تیم چیز دیگری برای من مهم‌تر نیست چون هواداران را که می‌بینم بغض می‌کنم. آنها زندگی‌شان را گذاشته‌اند. من خودم چنین حالتی را تجربه کرده‌ام. تا روزی که هستم می‌جنگم و روزی هم که نبودم می‌گویم خداحافظ و برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم. بهترین‌ها را برای این تیم می‌خواهم و هیچ موقع در هیچ شرایطی برای استقلال نه حاشیه درست کرده‌ام و نه درست خواهم کرد. دنبال این هم نیستم که اگر روزی بروم، دائما پشت سرم را نگاه کنم. نه اصلاً. تا روزی که باشم فقط وظیفه‌ام را انجام می‌دهم. اگر نبودم بهترین‌ها را برای استقلال می‌خواهم چون استقلال عشق من است.

از نکونام درباره مصدومیت حسینی سوال شد و او پاسخ داد: در صحنه اول که حسینی به تیر دروازه خورد و آسیب دید ولی صحنه دوم را ندیدم. روی مصدومیت دوم داشتیم تعویض می‌کردیم که می‌گویند گویا پایش پیچیده است. اصلاً متوجه آسیب دیدگی او نشدم اما در صحنه اول به تیر دروازه خورد که خدا را شکر آسیب جدی ندید. روی مصدومیت دوم پایش پیچید که الان با یخ درمانی راهی رختکن شد و باید ببینیم وضعیت او چه خواهد شد.

سرمربی استقلال درباره مصدومیت پیمان بابایی هم همچنین گفت: خود پیمان برایم تعریف کرد و گفت در یک لحظه که توپ بین او و بازیکن حریف بود، بازیکن گل گهر او را از پشت هل داده و زانویش زیرش مانده است. این چیزی است که خود بابایی به من گفت. گویا زانوی او مقداری آسیب دیده است. فعلا روی محل آسیب دیدگی یخ گذاشته است. باید ببینیم فردا چه اتفاقی رخ خواهد داد.

«شما مایل هستید مقابل پیکان در کدام ورزشگاه بازی کنید؟» نکونام در این خصوص گفت: اگر من الان چیزی بگویم می‌گویند چرا این حرف را زدی. اگر هم حرف نزنیم می‌گویند چرا جواب ندادی. برای ما و همه، ایده‌آل این است که بازی در جایی برگزار شود که هواداران حضور پیدا کنند. در کل، در هفته آخر باید در دو استادیوم، دو جام قهرمانی باشد. به هر حال فوتبال است و خودتان می‌دانید که مس رفسنجان تیم فوق‌العاده‌ای است و از روزی که دوست خوبم محرم نویدکیا به این تیم آمده عملکرد خوبی داشته‌اند و فوق العاده کار کرده‌اند. پیکان هم تیم خوب و قابل احترامی است. اول اینکه در مورد پیکان و رضا عنایتی باید بگویم همه خیالشان راحت باشد که همه شرافتمندانه بازی می‌کنند. موضوع شرف و این چیزها را برای ما درست کردند اما قطعاً باید این اتفاق بیفتد و در دو استادیوم، شرایط یکسانی باشد تا هر تیمی که لیاقتش را دارد به قهرمانی دست پیدا کند.

«منظور شما از افرادی که گفتید استقلال را پایین آورده‌اند، چه کسانی است؟» نکونام در پاسخ به این سوال گفت: اینکه منظورم چه کسی بود را همه در بازی‌های هفته قبل دیدند. چهار تیم در دو مسابقه با هم بازی کردند و مشخص شد کی پایین آورد و کی پایین نیاورد. اگر چیزهایی که من شنیدم و اینکه می‌گویند تهدید کرده‌اند، اگر اتفاق افتاده باشد بهتر است فوتبالمان را کنار بگذاریم و فوتبال بازی نکنیم چون دوره شعبان بی مخ و این چیزها گذشته است. بهتر است دوربین‌ها چک شوند. استادیوم دوربین دارد و باید چک شود که این اتفاق رخ داده یا نه. دیدید چه اتفاقاتی برای استقلال خوزستان رخ داد و آن دیگر اظهر من الشمس است. بازی خودمان را هم دیدید. آن اتفاقات بود که تیم‌ها را جابجا کردند. من ۹ هفته مانده به پایان لیگ گفتم، زمانی که تیم ما را بتوانند پایین بیاورند، همه چیز خوب می‌شود و دیگر کسی در مورد شرف و مردانگی صحبت نمی‌کند. این اتفاق افتاد ولی فوتبال ادامه دارد و ما در این فوتبال هستیم.

«اگر اشتباهات داوری نبود استقلال الان چه رتبه‌ای داشت؟» نکونام در پاسخ به این سوال گفت: اینکه من بخواهم در مورد آن صحبت کنم، کار خاصی نمی‌شود انجام داد. نکته این است که ما باید فقط برای آینده تیممان بجنگیم.

چقدر امیدوار هستید که امسال استقلال در هفته پایانی قهرمان شود؟ نکونام در این خصوص گفت: شما اصلا فصل‌های قبل را با امسال مقایسه نکنید. همین سیرجان را ببینید آن تیم چگونه برد. اگر تیمی با ۱۲ امتیاز اختلاف قهرمان شود خودم به احترامش می‌ایستم و کلاه از سر برمی‌دارم. ما با همه جنگیدیم و با چیزهای عجیب و غریب دیگری هم باید مبارزه کنیم که دست ما نیست. به افتخار تیمم و هواداران بلند می‌شوم و به افتخارشان دست می‌زنم. برنده و قهرمان واقعی فوتبال، ما هستیم. اصلا شک نکنید. این را کاملاً فوتبالی می‌گویم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا