ورزشی

نقش واقعه غدیر خم در سرنوشت مسیر اسلام

به گزارش خبرنگار گروه خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام محمد حاجی زاده در نشستی با موضوع «مهدویت در آیینه غدیر» در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند، اظهار داشت: «محدویت در آیینه غدیر». زیرا رسول گرامی اسلام (ص) در روز عید فطر حضرت علی (ع) را به وصی و جانشینی خود برگزید و در حقیقت مهمترین وظایف نبوت خود را انجام داد و به همین دلیل حائز حملة است.

عید غدیر با توله نیزام جهومهری اسلامی ایران به ایدی کود کود ریسید

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عید سعید فطر که بهترین و مهمترین عید است، به جایگاه واقعی خود نزدیک شده است. و دانشگاه آزاد اسلامی در چند سال اخیر توجه و توجه ویژه ای به ترویج و تعمیق آموزه های خود داشته است.»

سیدحسن هاشمی بر پیگیری مسئولین دانشگاه در مسائل معنوی، دینی، اخلاقی و تربیتی و ابلاغ سند انتقال تاکید کرد و دانشگاه بر اساس بیانیه بسیار مهم گام دوم انقلاب و همچنین بیانیه آموزش و تربیت اجتماعی در پنجمین سال فعالیت، رویداد ملی با عنوان «اشره امید» با حضور 3 هزار شرکت فناوری خلاق، زیرساخت های پژوهشی، ایده و استارت آپ برگزار شد. با تلاش و همت خالصانه اساتید، کارکنان و مسئولین و تلاش و درخشش دانشجویان و دانش آموختگان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند به یکی از واحدهای جامع و قابل اعتماد در سطح ملی و بین المللی تبدیل شده است.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی با 35 رشته دکتری تخصصی و بیش از 200 مقاطع کارشناسی ارشد، کاردانی و کارشناسی به انتخابی مطلوب برای علاقه مندان به تحصیلات عالی تبدیل شده است. این دانشگاه همان دانشگاهی است که با برنامه های فرهنگی، دانش و بصیرت، در تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و ترویج معارف مکتب نقش مؤثری در توسعه علمی کشور داشت.

عید غدیر، نقطه عطفی در تاریخ تاریخ اجتماعی و سیاسی جامعه مسلمانان

کارشناس جهادی والی‌عسر(عج) نیز آورده است: در روز عیدسعید غدیر فیلایت و وسایا مولای متقیان امیر المومنین علی(ع) تسور رسول بحورگوار اسلم حضرت خاتمی‌مرتبت محمد مصطفی (ص) به مسلمانان ابلاغ شد.

علی شریفی با تشریح احادیث و روایاتی که در منابع معتبر شیعه و سنی در این زمینه آمده است و با بیان بیان و تکمیل آیه ای که در قرآن کریم آمده است، اظهار داشت: عید غدیر خم نقطه عطفی است. در تاریخ تحولات اجتماعی و سیاسی جامعه مسلمانان بوده است و عرض المزید خت نبوتوم کوسود می شود. अधिसाया अकमाल दिन हुड हैजत खुडा बुडा बुाा बुाल दिन हुड عمل شده است.

وی به سوالات حاضر در جلسه پاسخ داد و تاکید کرد: باید مراقب باشیم، دشمنان و مخالفان مشکوک نباشند.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا