نقش عفاف و حجاب در تشکیل خانواده سعادتمند

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، سجید حسن هاشمی در کارگاه آموزشی تبیین و اجرای آداب فرهنگی و اجتماعی، موضوع عفاف، حجاب و ادب را بسیار مهم دانست و نقش عفاف و عفاف را بسیار مهم ارزیابی کرد. حجاب در تشکیل خانواده شاد بسیار مهم است. وی گفت: توجه به این مقوله رکن بسیار مهم فعالیت های فرهنگی محسوب می شود و همه ما وظیفه داریم با تلاش مضاعف در عرصه فرهنگ در راستای تحکیم و ارتقای دانش غنی مکتب تبلیغی تلاش کنیم. ادامه مطلب)

حجاب باید در چشم و گفتار و رفتار متجلی باشد

مدیرکل حراست دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی نیز گفت: حراست مسئول است عفاف و حجاب هستند. به دلیل حمایت های معنوی و مذهبی اهالی این استان، بنیان های فرهنگی بسیار غنی وجود دارد و این مایه مباهات است.

علی ذوقی تصریح کرد: حجاب باید در چشم، گفتار و رفتار متجلی شود که دو بعد مثبت و منفی دارد. بعد مثبت آن وجوب پوشش بدن و بعد سلبی آن نهی از ظهور بر نامحرم است و این دو بعد با جمع می تواند مؤثر باشد.

اثر مهم حجاب طهارت قلب است

معاون نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان جنوبی وی همچنین گفت: عفاف، تقوا و حیا مفاهیم بسیار گسترده ای دارد و به عنوان جامعه دانشگاهی باید در تبیین مفاهیم عالی در سطح جامعه موثر باشیم.

حجت الاسلام محمد حاجی زاده افزود: اثر مهم حجاب طهارت و طهارت قلب است. عفت در مقابل تسلیم در برابر امیال بدنی است. اسلام با حضور زن در جامعه مشکلی ندارد. عفاف و رازداری برای زن همچون سد و حفاظی است که در سایه آن از هر ذلت و ذلت در امان است.

وی ادامه داد: حجاب مانند حصار و مکان مقدس عفاف و سنگری است که مانع از فساد و فسق می شود. هدف اصلی از تشریع احکام در اسلام تقرب به خداوند است که با تزکیه نفس و تقوا حاصل می شود.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا