نصیری: آمریکا به دنبال ورود کشتی ساحلی به المپیک است

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” نصیری: آمریکا به دنبال ورود کشتی ساحلی به المپیک است ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

مدیر فنی و سرپرست تیم ملی کشتی ساحلی ایران خواستار توجه بیشتر مسئولان ورزش به این رشته شد.

مسعود نصیری، مدیر فنی و سرپرست تیم ملی کشتی ساحلی ایران در گفت‌وگو با بیگ نیوز، درباره کسب عنوان قهرمانی تیم ملی کشتی ساحلی ایران در رقابت‌های جهانی ترکیه، اظهار کرد: سطح رقابت‌ها خیلی بالا بود و کشورهای حاضر در این رقابت‌ها با همه توان برای کسب نتیجه به میدان آمده بودند. رقابت‌های سخت و دشواری را پشت سر گذاشتیم و خدا را شکر توانستیم بر سکوی نخست این رقابت‌ها قرار بگیریم و عنوان قهرمانی را کسب کنیم.

سرپرست تیم ملی کشتی ساحلی ایران افزود: سطح این رقابت‌ها هر سال بهتر از سال قبل شده و امسال نیز رقابت‌ها در بهترین شرایط و با نظم بسیار خوبی برگزار شد. آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که کشتی ساحلی را وارد المپیک کنند، به همین دلیل کشورهای مختلف نیز حمایت‌های خوبی از این رشته دارند. نظم و قانون حاکم بر مسابقات و سطح کمی و کیفی آن قابل توجه بود.

وی با بیان اینکه ۱۵ کشور در مرحله نهایی رقابت‌های جهانی کشتی ساحلی ترکیه حاضر بودند، گفت: علاوه بر ایران، کشورهای قدرتمندی نظیر آمریکا، قزاقستان، گرجستان، آلمان، ازبکستان، آذربایجان، اسلوونی و اوکراین به همراه ترکیه به عنوان کشور میزبان در این رقابت‌ها حاضر بودند. ترکیه با ترکیب بسیار خوبی پا به این مسابقات گذاشته بود اما به هدفشان که قهرمانی بود نرسیدند و قهرمانی ایران نیز برای آنها خیلی سنگین بود.

نصیری با اشاره به عملکرد خوبی نمایندگان ایران در این مسابقات، خاطرنشان کرد: در وزن ۷۰- کیلوگرم سطح مسابقات خیلی بالا و سنگین بود. رضا عبدالله پور کشتی‌های خیلی سنگینی گرفت اما در نهایت به عنوان پنجمی رسید. نمایندگان کشورهای ترکیه، آذربایجان و اوکراین اول تا سوم شدند و نماینده ایران نیز در جایگاه پنجم قرار گرفت. حسین عباسپوردر وزن ۸۰- کیلوگرم کشتی‌های خیلی خوبی گرفت و در نهایت به عنوان قهرمانی رسید. او در این مسابقات موفق شد قهرمان ۵ مرحله مسابقات جهانی از فرانسه را شکست دهد. او همه رقبای خوب خود را شکست داد و قهرمان شد.

مدیر فنی تیم ملی کشتی ساحلی ایران ادامه داد: در وزن ۹۰- کیلوگرم، هادی وفایی‌پور نیز عملکرد بسیار خوبی داشت و رقبای قدرتمند خود از ترکیه، اوکراین و گرجستان را شکست داد و او نیز به مدال طلا رسید. در مثبت  ۹۰ کیلوگرم نیز علی علی تبار متاسفانه به حقش نرسید و در دیدارفینال به کشتی‌گیر ترکیه باخت و به مدال نقره رسید. او کشتی‌های خیلی خوبی گرفت و علی رغم شایستگی به مدال طلا نرسید.

نصیری در پایان با تاکید بر لزوم حمایت هر چه بیشتر از کشتی ساحلی ایران گفت: کشورهای مختلف سرمایه‌گذاری خوبی دراین رشته داشته‌اند و حمایت‌های بسیار خوبی از کشتی ساحلی دارند و تیم‌هایشان را با حمایت‌های بسیار خوبی که دارند به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌کنند ولی ما متاسفانه همیشه دقیقه ۹۰ کارمان جور می‌شود و مشکلات مالی را برطرف می‌کنیم. با همه کم و کاستی‌ها فدراسیون کشتی حامی ما بود و توانستیم در این رقابت‌ها به میدان برویم. خدا را شکر به هدفمان که قهرمانی بود رسیدیم و توانستیم تیم میزبان را پشت سر بگذاریم که خیلی هم به مذاقشان خوش نیامد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا