ندای آزادی قدس از کربلا شنیده شد

این چهل سال در عراق مانند قبل از کرونا نیست ، هیچ مهاجری از عربستان ، کویت ، بحرین ، آذربایجان ، ترکیه ، افغان ، اروپایی و آمریکایی وجود نداشت: ما هزاران و هزاران مهاجر پاکستانی و چند شیعه بحرینی بودیم. هند و نیجریه.

اما اربعین 1400 زائران دیگری داشت که هنوز به حرم و زیارت اربعین مهاجرت نکرده بودند: دانشمندان فلسطینی؛ چک ها و روحانیون ارشد قدس ، غزه ، کرانه باختری و سرزمین های اشغالی 1948 با ساخت خط ندا الاقصی در زیارت بزرگ اربعین شرکت کردند.

بسیاری از زائرانی که در بزرگراه نجف-کربلا قدم می زدند ، هنگام ورود به دانشگاه اهل بیت در ستون 833 ، لباس شهید فتحی شقاقی ، رهبر جهاد اسلامی ، محمد شهاده ، رهبر عزالدین الدین را بر دوش داشتند. تیپ قسام ، شاخه نظامی حماس و یک شهید فلسطینی. شفیعی در حال سرگرمی از رهبران مذهبی دیده شد. در طول راهپیمایی ، مقابل دانشگاه اهل بیت مصل ، که شبیه مسجد الاقصی بازسازی شد ، فلسطینی ها کلیدهای نمادین خانه ، کوفته سنتی ، کیک العباس و هدیه دیگری را به زائران ابی عبدالله به اشتراک گذاشتند.

شیخ شریف الشوانی ، عضو مجمع علمای فلسطین ، گفت: “ما به اینجا آمدیم و موکب نداالاقصی را برگزار کردیم تا تأکید کنیم که مسئله فلسطین مسئله شماره یک در جهان است. اسلام و پیام کمک به مردم کربلا ، سرزمین افتخار و آزادی با عتبه حسینی. “من به شدت فلسطین را علیه مهاجمان صهیونیست اعلام می کنم.

شیخ جهاد السعدی روحانی ، سالمند فلسطینی ، رئیس موسسه خیریه نور الیقین است. وی گفت: “ما اینجا هستیم تا به مهمانان خدمت کنیم.” ما برای بیعت با امام حسین (ع) به اینجا آمده ایم. ما اینجا هستیم تا وفاداری در قداست ، عزت و کرامت را تضمین کنیم. ما اینجا هستیم تا تأکید کنیم که مسئله فلسطین یک مسئله بشریت و سرکوب است که نباید فراموش شود. ما اینجا هستیم تا از غیرقانونی شدن روابط عرب ها با رژیم تروریستی اسرائیل جلوگیری کنیم.

به گزارش “ندا الاقصی” ، سفر اربعین به حضرت سیدالشهدا (ع) در شمال عراق در شهر اربیل ، مرکز عراق ، از بازدیدکنندگان استقبال کرد. در کردستان عراق ، جلساتی برای برقراری روابط عرب و اسرائیل برگزار شد ، که اعتراضات و اعتراضات گسترده ای را برانگیخت. عراق دنبال کرد. به محض پایان این نشست مشهور ، سران قبایل عراق و مذهبیون شیعه و شیعه در عراق به صف فلسطینی ها پیوستند و مخالفت خود را با حاکمیت قانون و معاهده با اسرائیل اعلام کردند و همبستگی با مردم فلسطین را برجسته کردند.

جالب ترین قسمت حضور علمای فلسطین در حین بازدید از حرم حسینی انجام شد. هنگامی که هیئتی از علمای فلسطین وارد حرم حسینی شدند ، آیت الله سید مرتضی قزوینی ، امام جمعه حسینی ، خطبه زودتر از معمول خود را به پایان رساند و از منبر نشست ، از شیوخ فلسطین خواست تا به منبر بروند و سخنرانی کنند. یک روحانی فلسطینی در منبر حرم حسینی از قانونی شدن روابط عرب ها با اسرائیل انتقاد کرد و گفت: بنحاج الحسین ننطصر! در راه حسین و سپس فریاد لبیک یا رسول خدا پیروز شویم! جواب حسین! بی! کارکنان من بی آبرو هستند! همه اسرائیل! همه آمریکا! او با حمایت عمومی ملاقات کرد و در رسانه های اجتماعی و رسانه های اجتماعی گزارش شد. برخی از علمای عراقی در گزارش خود شعار علیه اسرائیل را یک لحظه تاریخی دانستند زیرا هرگز صدای مرگ اسرائیل در حرم شنیده نشد.

بر اساس گزارش رسانه ها از عراق ، هیئتی از علمای فلسطین در سفر به اربعین به همراه مقامات ارشد و اظهارات شیخ بشیر نجفی ، سید مجتبی حسینی ، شیخ محمد یعقوبی ، سید محمد تقی مدرسی ، سید مرتضی قزوینی و جواد خالصی و در بغداد با گروهی از علمای اهل سنت آنها در مجتمع فقه اسلامی ابوحنیفه و مسجد و سید عبدالقادر گیلانی ملاقات ، صحبت و شرکت کردند.

راهپیمایی ندا الاقصی در بنای 833 م در مسیر نجف-کربلا ، 831 کیلومتری قدس ، بعد از 10 روز از پذیرایی از زائران حضرت سیدالشهدا (بعد از ظهر سه شنبه ، 27 اکتبر ساعت 22 شب به وقت عراق بسته شد) مانند). ممکن نیست.

صبح سه شنبه در حرم بودم و در حالی که نماز صبح را می خواندم ، از باب الرجا فرار کردم. من به شرع-قبله رفتم و به صفوف پیوستم. تقریباً خود را نگه داشتم و زمزمه کردم ، مخفیانه در آن سیل مردم ، گفتم: این آخرین زیارت من نیست. باسم می خواند: من به شما قول می دهم ، از میانجی شما عذرخواهی می کنم ، شما را با نام خود صدا می زنم ، شما را صدا می زنم ، شما را صدا می زنم ، یا به شما سر می زنم!

شما به ملاقات من می آیید ، من با شما توافق می کنم ، می دانید که من واسطه شما هستم ، به نام شما ثبت نام می کنم ، خوش آمدید ، زائران ، خوش آمدید!

دکمه بازگشت به بالا