نجات جان 30 مهاجر در دریای اژه توسط گارد ساحلی ترکیه

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” نجات جان 30 مهاجر در دریای اژه توسط گارد ساحلی ترکیه ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، رسانه‌های ترکیه روز چهارشنبه از نجات یافتن شماری مهاجرغیر قانونی در دریای اژه توسط گارد ساحلی این کشور خبر دادند.

به گزارش وبگاه شبکه خبری «تی‌آر‌تی» گارد ساحلی ترکیه روز سه شنبه ۳۰ مهاجر غیرقانونی را در دریای اژه از خطر مرگ نجات داد. این افراد توسط گارد ساحلی یونان به داخل آب‌های سرزمینی ترکیه رانده شده بودند.

این مهاجران غیرقانونی در یک قایق لاستیکی در سواحل ناحیه «دیکیلی» در استان ازمیر غربی بودند. مهاجران پس از انتقال به ساحل به اداره مهاجرت استان ازمیر منتقل شدند.

لیبی |مرگ

 

گارد سحالی ترکیه به ملیت این مهاجران اشاره‌ای نکرده است. ترکیه و گروه‌های حقوق بشر بارها عمل غیرقانونی یونان در عقب راندن مهاجران را محکوم کرده‌اند و گفته‌اند که این اقدام با به خطر انداختن جان مهاجران  از جمله زنان و کودکان، قوانین بین‌المللی را نقض می‌کند.

ترکیه یک گذرگاه مهم برای پناهجویان و مهاجران غیرقانونی است که در سودای  زندگی بهتر به اروپا می‌روند.کشورهای شمال آفریقا مانندمغرب، تونس، الجزایر، لیبی و موریتانی نیز سال‌ها شاهد تلاش‌های مهاجران عمدتا از کشورهای جنوب صحرای آفریقا برای رسیدن به اروپا هستند. در حالیکه برخی از مهاجران موفق می‌شوند به مقصد برسند، برخی دیگر اغلب در طول سفر جان خود را  از دست می‌دهند.

 شورای حقوق بشر سازمان ملل برآورد کرد بیش از ۷۱ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۲۲ در اثر عواملی همچون خشونت، بلایا و تغییرات اقلیمی مجبور به مهاجرت در داخل وطنشان شده‌اند.

«پائولا گاویریا بتانکور»، گزارشگر حقوق بشر  سازمان ملل  گفت، تعداد کسانی که در جهان در اثر عوامل مختلف مجبور به مهاجرت داخلی شده‌اند از هر زمان بیشتر شده است.

او گفت: «صرف ارائه این ارقام نمی‌تواند ابعاد، شدت، پیچیدگی و بزرگی رنجهای انسانی اشخاصی که در داخل وطنشان آواره شده‌اند را بازتاب دهد.»  

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا