نتایج ناامیدکننده والیبال باعث سرخوردگی من و همه ایران شد/ نتیجه‌ در کار نباشد، همه حرف‌ها توجیه است

طبق گزارشات شفافولادیمیر رومانوویچ آلکنو ، مربی سابق تیم ملی والیبال ایران در مورد حضور خود روی نیمکت تیم ملی در المپیک 2020 توکیو گفت: نتایج ناامیدکننده در المپیک باعث ناامیدی من و تمام ایران شد. من قطعاً به دنبال نتایج بهتر بودم و صادقانه کار کردم ، اما تنها نتیجه این روند چهارمین حضور من در المپیک بود. شاید این نشانه دیگری باشد که باید ورزش را متوقف کنم.

در مقابل ژاپن ، برنامه های ما جواب نداد و شکست خوردیم
آلکنو ادامه داد: “ما باید در المپیک از گروه خود صعود می کردیم ، اما در بازی سرنوشت ساز مقابل کانادا شکست خوردیم. کانادا در روز مسابقه از ما قوی تر بود. در بازی با ژاپن ، می توانستیم کار را تمام کرده و صعود کنیم ، اما برنامه های ما کار نمی کند و ما باختیم

رئیس فدراسیون والیبال ایران جاه طلبی های بزرگ و بلند پروازانه ای داشت
مربی سابق تیم ملی ایران گفت: رئیس فدراسیون والیبال ایران آرزوهای بزرگ و بلند پروازانه ای داشت. آنها در مورد مدال المپیک صحبت می کردند و مردم انتظار معجزه داشتند. والیبال پس از فوتبال محبوب ترین ورزش ایران است و عموم مردم و روزنامه نگاران دیوانه این ورزش هستند. بازیکنان جوان ایرانی در حال تبدیل شدن به ستاره های والیبال هستند اما هنوز هیچ عنوانی در جهان ندارند. این برای آنها یک نکته منفی است و باید بیشتر و بیشتر تلاش کنند.

مشکلات اساسی در ایران وجود داشت که ما نمی توانیم آنها را حل کنیم
آلکنو در مورد پیروزی 3-2 مقابل لهستان در اولین بازی های المپیک گفت: “شکست دادن لهستان بسیار دلگرم کننده بود ، اما همانطور که گفتم فشار دادن لیمو باعث رب گوجه نمی شود.” مشکلات بزرگ زیادی در ایران وجود داشت که نتوانستیم آنها را در مدت کوتاهی حل کنیم. بازیکنان ایرانی خدمات زیادی را از دست می دادند. ما با هر بازیکنی صحبت کردیم و در مورد آن تمرین کردیم ، اما در طول بازی مشکل ما هنوز حل نشده باقی ماند و اشتباهات زیادی مرتکب شدیم. دلیل باخت ما مقابل کانادا بسیار ساده بود ، توپ های دوم در تیم ما گل نشد و حریف از روی توپ های بلند گل زد.

از بازیکنان باتجربه ایرانی انتظار بیشتری داشتم
وی در مورد مشکل کسب اولین تیم ملی ایران گفت: همه بازیکنان تیم ملی به جز میلاد عبادی پور در لیگ ایران بازی کردند. در نتیجه بازیکنان میزبان به خدمات ساده عادت کردند. دریافت خدمات بازیکنانی مانند لئون ، انگاپت ، میخائیلوف و کلیوکا برای آنها دشوار بود. ما نیز هزینه این کار را پرداختیم. البته من از بازیکنان باتجربه تیم ایران انتظار بیشتری داشتم.

وقتی تمرینات خود را در ایران شروع کردیم ، اشتباه کردیم
مربی سابق تیم ملی روسیه گفت: ما وقتی تمرینات خود را در ایران آغاز کردیم دچار اشتباه شدیم. فدراسیون از ما خواست تا آنجا که ممکن است بازیکنان بیشتری را به اردو دعوت کنیم. ما 30 بازیکن به مدت 10 روز در اردو داشتیم. بازیکنان شاغل در لیگ ایران کمابیش شبیه هم بودند و انتخاب بین آنها مشکل بود. ما زمان زیادی را صرف تماشای شواهد کردیم ، در حالی که شاید بهتر بود به آمار و تحلیل هایی که از فیلم های بازیکنان داشتیم ، اعتماد کنیم. هشت جلسه قبل از اعزام به توکیو ، 16 بازیکن در ارتش بودند. بسیار متأسفم که به بازیکنان دیگر وقت داده نشد تا مهارت های خود را نشان دهند. لحظه انتخاب لحظه سختی برای یک مربی است. مترجم حتی از من خواست تا اسامی بازیکنان حذف شده را اعلام کنم ، زیرا او نمی خواست درگیر شود. ایرانیان بسیار احساسی و مغرور هستند و تجربه چنین لحظاتی برای آنها دشوار است.

رئیس فدراسیون ایران بدون مشورت با ما قائمی را به ارتش دعوت کرد!
الکنو در مورد پرونده دعوت فرهاد قائمی به ارتش و خط خطی وی توضیح داد: ما گرفتار شده بودیم. فضا بسیار سنگین بود و بازار تهمت و شایعات داغ بود زیرا او ستاره ای در ایران است. مشکل از آنجا شروع شد که رئیس فدراسیون ایران بدون مشورت با ما ، قائمی را به سربازی دعوت کرد و به او قول داد که جای او در تیم امن است. متخصصان زیادی در ایران هستند که به ما گفتند ظاهراً قائمی می تواند در دور اول به تیم کمک کند ، اما او چند ماه قبل از مسابقات ملی خداحافظی کرد و دچار مصدومیت قدیمی شد.

به قائمی گفتم وقت من و شما را هدر ندهید
مربی سابق تیم ملی والیبال ایران ادامه داد: من بلافاصله به او و دیگر بازیکنانی که در لیگ ملت ها حضور نداشتند گفتم که برای حضور در تیم ملی باید از بقیه بهتر باشند. در مورد قائمی ، پس از اولین جلسه تمرین ، مشخص شد که او اصلا آمادگی ندارد و به ما کمک نمی کند. با او تماس گرفتم ، روبرويش نشستم و گفتم وقت من و شما را تلف نكند. او وقت نداشت که خود را برای المپیک آماده کند. ما خیلی معمولی دست دادیم و از هم جدا شدیم. اما او حرفهای تندی علیه من و رئیس فدراسیون زد. او گفت من یک عروسک هستم ، اما این اصلا منطقی نیست. من اگر دست نشانده بودم به درخواست داور او را در تیم ملی نگه می داشتم. قائمی به اشتباه تصور کرد که من او را به تیم ملی دعوت کرده ام ، اما هرگز او را دعوت نکردم. من فقط قبول کردم که آن را ببینم. او قرار بود بعد از این پرونده به طور رسمی مرا ببخشد ، اما نکرد. این تنها نکته منفی کار من در ایران بود.

وقتی نتیجه ای حاصل نمی شود ، همه حرفه ها توجیه می شوند
الکنو در پاسخ به این س ifال که آیا به والیبال ایران کمک کرده است یا خیر ، گفت: “من تیمی گرفتم که بازیکنانش حدود 10 سال با هم بازی کرده بودند و بازیکن جدیدی به آنها اضافه نشده بود. ما چند بازیکن جوان را معرفی کردیم که پیشرفت زیادی در تیم ملی داشتند. میثم صالحی به عنوان مثال ، پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یک بازیکن بزرگ دارد. به طور کلی ، وقتی نتیجه ای حاصل نمی شود ، همه حرفه ها بهانه هستند و فقط کلمات هستند.

سقف آرزوهای طرفداران والیبال در ایران کاهش یافته است
وی درباره خداحافظی سعید معروف از بازی های ملی گفت: تیم ایران بدون معروف تیم دیگری خواهد بود. می دانم تعدادی از بازیکنان باتجربه تیم برای مسابقات قهرمانی آسیا به تیم ملی دعوت نشده اند. بهروز عطایی ، مربی جدید تیم ملی همچنان به جوانی ادامه می دهد که این کار درست و ضروری است. او کارهای زیادی برای انجام دادن دارد زیرا آرزوهای طرفداران والیبال در ایران خاموش شده است.

شگفت انگیزترین رویداد در المپیک قهرمانی فرانسه بود
مربی سابق تیم ملی والیبال ایران در مورد المپیک گفت: بسیاری رویدادهای شگفت انگیز زیادی در المپیک رخ داد که قابل توجه ترین آنها قهرمانی فرانسه پس از یک شروع نه چندان خوب بود. بعد از لیگ ملت ها ، لهستان ، روسیه و برزیل را به عنوان اولین شانس های قهرمانی در نظر گرفتم ، اما پس از شکست لهستان با تیم ایران ، متوجه شدم که این تیم وضعیت خوبی ندارد.

انگاپت در المپیک با قلب خود بازی کرد
آلکنو همچنین در مورد عملکرد درخشان اروین انگاپت در المپیک در مقایسه با زنیت اظهار داشت: “آنگاپت در زنیت برای پول بازی می کند ، اما او در المپیک با قلب بازی کرد. به نظر من بازیکنان ایده آل سرگئی تتیوخین و ماکسیم میخایلوف هستند.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا