ناوگان حمل و نقل عمومی شهری یزد در دست هوشمند سازی

ناوگان حمل و نقل عمومی شهری یزد در دست هوشمند سازی

جوانان شرکت دانش بنیانی در یزد با طراحی و اجرای سامانه هوشمند حمل و نقل، زمینه رفع مشکلات و کارآمد‌تر شدن ناوگان مسافربری شهری را فراهم کردند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و فناوری خبرگزاری بیگ نیوز؛ محمد فلاح مدیر سامانه هوشمند حمل و نقل هوشمند گفت: حمل و نقل هوشمند این امکان را به شهروندان می دهد تا برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری شهری دربازه زمانی یک روز تا یک سال برنامه ریزی لازم را داشته باشند.

وی افزود: در حقیقت شهروندان می‌توانند طبق زمانبندی اعلام شده در سامانه مسیر خود را انتخاب و بهترین وسیله در دسترس خود را مانند اتوبوس، تاکسی، ون و حتی دوچرخه را انتخاب کنند و در حداقل زمان و با کمترین معطلی به مقصد برسند.

فلاح ادامه داد: این سامانه کارکرد‌های متنوع دیگری نظیر برنامه پرداخت هزینه حمل و نقل یعنی کیف پول آنلاین دارد که در مراحل بعدی و با شناسایی نیاز‌ها به آن اضافه خواهد شد.

مدیر سامانه هوشمند گفت: این سامانه استفاده از ناوگان عمومی حمل و نقل مسافر درون شهری را سهل می‌کند و باعث می‌شود هزینه‌های شهروندان کاهش یابد و یک برنامه منظم را در طول سال برای آنان مهیا می کند.

فلاح ادامه داد: همچنین بهره گیری از سامانه هوشمند اتلاف وقت شهروندان را به صفر می‌رساند و مسئولان می‌توانند به راحتی از آمار‌های آن برای جلوگیری از ترافیک وبرنامه ریزی برای افزایش یا کاهش تعداد وسایل حمل و نقل در نقاط مختلف شهردر زمان‌های گوناگون استفاده کنند.

وی بیان کرد: همچنین این سامانه می‌تواند در افزایش علاقه شهروندان در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مسافر موثر باشد.

انتهای پیام/


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس 0 رای موافق و 0 رای مخالف

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا