مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده تمدید شد

وزارت دارایی اعلام کرد کسانی که تا پایان ۲۴ تیرماه اظهارنامه مالیاتی دوره بهار ۱۴۰۱ را تسلیم نکرده‌اند، تا پایان ۵ تیرماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

به گزارش ما، سازمان امور مالی در اطلاعیه ای اعلام کرد: در صورت مشمولیت هر یک از مودیان مشمول تکریم مودیان محترم مالیاتی و امکان اجرای تعهدات قانونی و مشارکت حداکثری در تسلیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده خواهیم بود. مالیات بر ارزش افزوده تا تاریخ 1401/4/15 نتوانسته اند اظهارنامه دوره اول سال 1401 را تسلیم کنند، اقدامات فوق را برای دوره افزایش مالیات دوره 1401 انجام می دهند. حداکثر 26/04

جرایم عدم تسلیم اظهارنامه و تاخیر در پرداخت مالیات و مالیات به استثنای ماده 191 قانون مالیات های مستقیم تا موعد مقرر بخشوده می شود.

بر اساس این گزارش، مالیات بر ارزش افزوده مالیاتی غیرمستقیم است که بر مابه التفاوت ارزش کالاها و خدمات عرضه شده و ارزش کالاها و خدمات خریداری شده یا تحصیل شده در دوره معینی اعمال می شود.

در این زمینه، مودیان مالیاتی باید حداکثر تا 15 روز پس از پایان هر فصل مالیات متعلقه را پرداخت کنند، در این زمینه طبق اعلام سازمان امور مالی، آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی بهار 1401 است. و پرداخت مالیات مربوطه تا پایان 26 ماه تمدید شد.

لازم به ذکر است قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال 1387 به صورت آزمایشی تصویب شد و هر ساله تا بودجه سال 1399 در بودجه تمدید شد و این قانون تا مهرماه آن سال اعتبار داشت اصلاح و تداوم این قانون توسط شورای اسلامی شهر به مدت یک سال تمدید شد.

پس از آن اوایل خرداد ماه سال گذشته قانون مالیات بر ارزش افزوده دائمی به تصویب رسید و در تیرماه نیز به رئیس جمهور ابلاغ شد که بر اساس اعلام سازمان امور مالی، اجرای این قانون از سیزدهم دی ماه آغاز شده است. سال گذشته

اما در این زمینه، سازمان امور مالی اعلام کرد تا زمان شروع به کار سامانه مودیان، نحوه ارائه صورت های مالی و رسیدگی به آن بر اساس مفاد قانون مالیات بر ارزش افزوده سال 1387 انجام می شود.

پیام نهایی

دکمه بازگشت به بالا