عمومی

مهارت آموزی جایگزین مدرک‌گرایی شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حسین خسروی اسفزار ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل امور فنی و حرفه ای خراسان جنوبی اظهار داشت: ما باید مشکلات جامعه را با اطلاعات تخصصی حل کنیم و اطلاعات کوتاه کافی نیست.

نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف گفت: ارتباط بین مسئولان و مدیران ادارات مختلف از جمله نمایندگان با مدیران کل دستگاههای اجرایی به ما دسترسی به اطلاعات تخصصی تری در زمینه های مختلف می دهد.

خسروی اسفزار ادامه می دهد: ما باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که از مستند به حرفه ای برسد و تبلیغات و کار کافی در این زمینه وجود ندارد.

وی گفت: “فقدان مهارت در میان جوانان یک شکاف و آسیب بسیار مهم در جامعه است.”

نماینده مردم بیرجند ، درمیان و خوسف در مجلس گفت: یکی از اقدامات خوب اداره کل آموزش فنی و حرفه ای این است که بین مردم و دانشگاه و پادگان و در بین سربازان و حتی روستاییان تدریس می کند. به

خسروی اسفزار که اعلام می کند متأسفانه در بین افراد تحصیلکرده ما کمبود مهارت وجود دارد ، گفت: ایجاد امید به انقلاب از وظایف ما است که باید با کار و تلاش در جامعه ایجاد شود.

وی با اشاره به این که باید به دانش آموزان کمک کنیم بازار کار پیدا کنند ، گفت: “اگر می خواهیم به حل مشکل بیکاری کمک کنیم ، باید هریک به منبع مهارت برای جوانان و خانواده های آنها تبدیل شویم.”

محمدعلی عرب ، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی نیز در این جلسه اشاره کرد که ما می خواهیم یک مرکز فناوری اطلاعات و آموزش های ویژه در زمینه فناوری و اطلاعات راه اندازی کنیم و گفت: “ما دوره های کاربری را نیز برای اتوماسیون اجرا خواهیم کرد. تنظیم. “

وی گفت: ما در خراسان جنوبی کارگاه برق ساختمان و صنعتی داریم. یکی از بزرگترین چالش های ما کمبود نیروی انسانی است و ما مربیان ارزشمندی داشته ایم که از استان به شهرهای دیگر نقل مکان کرده اند. »

عرب گفت: “ما مجوز مدرسه را به افراد ماهری که با بازار کار آشنا هستند می دهیم.”

دکمه بازگشت به بالا