منظره‌ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” منظره‌ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

تینا مزدکی: در اوایل این ماه، یاسمین مقبلی، فضانورد ایستگاه فضایی بین‌المللی، تصاویر کاملاً خیره‌کننده‌ای از یک شفق قطبی سبز که مانند پرچم از مناطق جنوبی زمین تا فضا امتداد دارد، گرفته بود.

مقبلی در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی در روز چهارشنبه 21 فوریه گفت:« شفق‌های قطبی از اینجا فوق‌العاده هستند.» این شفق‌های قطبی سبز و قرمز که سطح زمین را در نوردیده بود و یاسمین مقبلی از آن‌ها صحبت می‌کرد، یکی از برجسته ترین صحنه‌هایی بود که او احتمالا در طول ماموریت خود دیده بود.

منظره‌ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس

شفق روبان مانند زمانی پدیدار می‌شود که خورشید ما ذرات پر انرژی را به سمت جو فوقانی زمین می‌فرستد. میدان مغناطیسی محافظ سیاره ما به نوبه خود ذرات را به سمت قطب‌ها هدایت می‌کند و ذرات خورشیدی در تعامل با جو ما به شکل رنگارنگ می‌درخشند.

فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی بین‌المللی در حال حاضر شفق‌های قطبی فوق‌العاده‌ای را مشاهده می‌کنند، زیرا خورشید به حداکثر فعالیت خورشیدی ۱۱ ساله خود نزدیک می‌شود. شعله‌های بیشتر و پرتاب توده‌های تاجی ذرات به معنای فعالیت شفق بیشتر در زمین نیز هست.

منظره‌ای سحرآمیز پیش روی یاسمین مقبلی / عکس

یاسمین مقبلی گفت:«دوست دارم، چون هر بار که از پنجره به بیرون نگاه می‌کنم، در حیرت هستم. حتی اگر از همان نقطه‌ باز هم گذر کنیم، هر بار، کمی متفاوت است. چه نورها متفاوت باشند، چه ابرها یا فصول یا زوایای خورشید، هر بار از زنده و زیبا بودن سیاره‌مان شگفت زده می‌شوم.»

منبع: space

۵۸۵۸

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا