مقانلو بهترین مربی قاره کهن شد/‏‏‬کیانی و خدابنده در جمع بهترینها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا با حضور تکواندوکاران ۲۴ کشور به مدت ۴ روز به میزبانی کره جنوبی در شهر چانچئون برگزار شد. در پایان این رقابت ها برترین های جام بیست و پنجم از سوی کمیته برگزاری معرفی شدند و بیژن مقانلو سرمربی تیم ملی مردان ایران به همراه مربیانی از ازبکستان (پاول خان) و کره جنوبی انتخاب شدند. به عنوان بهترین مربی آسیا معرفی شد.

اکرم خدابنده برنده مدال طلای وزن 73+ کیلوگرم بانوان به همراه «جسوربک جایسانوف» قهرمان وزن 74- کیلوگرم ازبکستان در بخش مردان به عنوان بهترین تکواندوکاران آسیا انتخاب و معرفی شدند. همچنین ناهید کیانی، دختر تکواندوکار المپیکی ایران، دارنده مدال طلای وزن 53- کیلوگرم به عنوان فنی ترین ورزشکار این مسابقات انتخاب شد.

در پایان بیست و پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی آسیا، تیم بانوان ایران با سه مدال طلا، دو نقره و یک برنز به مقام قهرمانی دست یافت. کره جنوبی و چین نیز دوم و سوم شدند.

در بخش مردان ازبکستان چهار مدال طلا کسب کرد. کره جنوبی با 3 طلا و 2 برنز دوم شد. چین با یک طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد. اردن با چهار نقره و یک برنز چهارم شد و تیم ملی ایران با سه نقره و یک برنز پنجم شد.

در مجموع رده بندی نهایی مردان و زنان تیم ملی کشورمان با 3 مدال طلا، 5 نقره و 2 برنز عنوان سومی را از آن خود کرد. کره جنوبی با 5 طلا، 1 نقره و 4 برنز و ازبکستان با 4 طلا، 1 نقره و 2 برنز در رده های بعدی قرار دارند. تیم های چین با 5 طلا، 3 نقره، 2 برنز و اردن با 1 طلا، 4 نقره و 1 برنز چهارم شدند.

برای تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات ناهید کیانی، زهرا پوراسماعیل و اکرم خدابنده سه مدال طلا، میرهاشم حسینی، مهدی حاجی موسایی، مبینا نعمت زاده، نسترن ولی زاده و علی نادعلیان پنج مدال نقره، زهرا شیدایی و دانیال بزرگی دو مدال برنز کسب کردند. مدال کسب کرده اند. فرزان عاشورزاده و امیرمحمد بخشی نیز از کسب مدال بازماندند.

دکمه بازگشت به بالا