معاملات سکه مشکوک شد / کاهش قیمت در جهان ، افزایش قیمت در ایران + جدول

قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی در حال کاهش است اما قیمت سکه در بازار داخلی پایین نمی آید و کانال 15 میلیون تومان را با قدرت بیشتری نگه می دارد. اونس طلا دیروز تا مرز 1720 دلار بالا رفت اما در بازار داخلی سکه توانست تا مرز 15000000 تومان افزایش یابد.

افزایش قیمت سکه در حالی که قیمت طلا در بازارهای جهانی افزایش نمی یابد، در داخل کشور برای برخی بازیگران مشکوک است. اما به نظر می رسد نبود سکه داخلی در بازار دلار و طلا حکایت از آن دارد که بازیگران نظارت تورمی دارند و حاضر نیستند دارایی های خود را به راحتی از دست بدهند.

در شرایط فعلی می توان گفت در صورت تغییر شرایط سیاسی و تغییر انتظارات برای افزایش قیمت دلار، به احتمال بسیار زیاد سکه افت بیشتری را نسبت به سایر بازارها تجربه خواهد کرد. دلیل این موضوع دور بودن سکه از ارزش بنیادی آن است و حدود 20 درصد قیمت سکه بر اساس قیمت دلار و طلا قابل توجیه نیست.

ارزش سکه شخصی دیروز در حالی حدود 12 میلیون و 700 هزار تومان بود که در بازار این فلز با قیمت بالای 15 میلیون تومان از مرز داخلی معامله می شد. اگر دلار به زیر 30 هزار تومان برسد، سکه در شرایط مختلف سیاسی ممکن است در ابتدای کانال تا 12 میلیون تومان کاهش یابد.

حباب-سكه

بیشتر بخوانید:

21220

دکمه بازگشت به بالا