مشکات الزهرا صفی: مسئولان ورزش تنیس بانوان را ببینند/ مربی کروات می‌توانست در هانگژو کمک کند

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” مشکات الزهرا صفی: مسئولان ورزش تنیس بانوان را ببینند/ مربی کروات می‌توانست در هانگژو کمک کند ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

بازی های آسیایی |پسران

تنها نماینده تنیس ایران در بازی‌های آسیایی، ضمن درخواست از مسئولان ورزش برای توجه به بانوان تنیسور در ایران، گفت: امیدوارم نماینده شایسته‌ای برای ایران در این رقابتها باشم.

مشکات الزهرا صفی در گفتگو با بیگ نیوز، درباره آخرین شرایط خود در راه حضور در بازی‌های آسیایی چین، اظهار کرد: من تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها هستم و خیلی خوشحالم که این اتفاق برای من رقم خورده است. امیدوار بودم نمایندگان بیشتری از ایران در بازی‌های آسیایی حاضر شوند اما با این وجود از حضور در این رویداد خیلی خوشحالم. الان در حال آماده سازی و تمرین هستم تا در بهترین شرایط بدنی برای حضور در بازی‌های آسیایی قرار بگیرم. دو هفته پیش در مسابقات تنیس بزرگسالان در تونس حاضر شدم و توانستم ۲ پیروزی کسب کنم. امیدوارم قبل از بازی‌های آسیایی در یکی دو مسابقه دیگر حاضر شوم تا در بهترین شرایط عازم این مسابقات شوم.

تنها نماینده تنیس ایران در بازی های آسیایی، در پاسخ به این سوال که آیا حق تنیس ایران بیشتر از اعزام یک تنیسور به بازی های آسیایی نبود، گفت: صد در صد حق تنیس ما بیشتر است. خیلی خوشحال می‌شدم اگر تعداد بیشتری از تنیسورهای ایران در بازی‌های آسیایی به میدان می‌رفتند. امیدوارم برای دوره‌های بعدی ایران با تیم کامل به این رویداد اعزام شود.

وی درباره غیبت مربی اختصاصی خود در بازی‌های آسیایی، خاطرنشان کرد: ۵ سال است که با مربی کروات خودم کار می‌کنم. صد در صد ایشان بهتر از هر کس دیگری می‌توانست در بازی‌های آسیایی به من کمک کند. جدا از اینکه خیلی خوشحالم در این مسابقات حاضر هستم اما اگر او هم کنار من بود خیلی به من کمک می‌شد. با این حال تمام تلاشم را برای کسب موفقیت در این رقابت ها به کار می‌گیرم.

صفی درباره شانس دستیابی به مدال در بازی‌های آسیایی، گفت: تنیس یک ورزش خیلی متفاوت است و نمی‌توان آن را با رشته‌های دیگر مقایسه کرد. رقبای بسیار خوبی در این مسابقات حضور دارند. رقبای آسیایی واقعا سطح بالایی دارند. من در مسابقات جونیور با رنکینگ ۶۸ هستم و یکسری از آن‌ها را دیده‌ام با بهترین آمادگی در این مسابقات حاضر می‌شوند و امیدوارم اتفاقات خوبی رقم بخورد.

وی در پایان درباره تاثیر میزبانی‌های ایران از رقابت‌های بین‌المللی تنیس در رشد و توسعه این رشته، خاطرنشان کرد: واقعا میزبانی ایران از مسابقات پسران اتفاق خوبی است که باعث می شود آن‌ها در رویدادهای جهانی بازی کنند. متاسفانه این اتفاق برای دختران ما نیفتاده و هیچ مسابقات بزرگسالی برای آن‌ها برگزار نمی‌شود. من با رنکینگ ۶۸ جونیور بالا آمدم اما نمی‌توانم در مسابقات جهانی در ایران بازی کنم و مجبورم به خارج از ایران بروم که این موضوع شرایط را برایم خیلی سخت‌تر می‌کند. امیدوارم مسئولان فدراسیون و ورزش ایران به ما کمک کنند و به دختران تنیسور توجه کنند تا ما بیشتر دیده شویم و بتوانیم در مسابقات رنکینگ بزرگسالان مسابقه بدهیم.

انتهای پیام

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا