مرگ دردناک راهدار فداکار در جاده برفی

راننده فداکار در تلاش بود جان خود را نجات دهد که با مشاهده واژگونی کامیون در جاده و نیاز راننده به کمک، ناگهان اتوبوسی آمد و با راننده وظیفه شناس برخورد کرد تا این حادثه تلخ پایان یابد.

به گزارش بیگ نیوز، روزنامه «همشهری» در ادامه نوشت: این راهدار وظیفه شناس به نام صفدر شریفی که در اداره کل راهداری استان آذربایجان شرقی کار می کرد، جمعه گذشته برای مشاجره به همراه معاون راهداری استانداری به محور تبریز – زنجان رفت. آن روز برف زیادی در منطقه باریده بود و جاده ها نیاز به برف داشتند. آنها همچنین پس از برخورد با ایست های بازرسی یک شب در آنجا استراحت کردند. اما صبح روز شنبه وقتی می خواستند برگردند اتفاقی افتاد. یک دستگاه کامیون کشنده با تانکر به دلیل لغزندگی جاده قطع و واژگون شد. انگار لحظه ای بیشتر از این حادثه نخواهد گذشت. معاون بزرگراه از خودرو پیاده شد و در جاده کمی به عقب برگشت تا توجه خودروهای در حال نزدیک شدن به صحنه تصادف را جلب کند و سرعت آنها را کاهش دهد. در همان زمان راننده وظیفه شناس پشت فرمان خودرو را کنار جاده رها کرد و برای اطلاع از وضعیت راننده کامیون واژگون شده شتافت. در این مرحله بود که چند اتوبوس از راه رسیدند. معاون راهداری سعی کرد سرعت آنها را کم کند اما یکی از اتوبوس ها به صورت سطحی با او برخورد کرد. حادثه بزرگتر چند لحظه بعد اتفاق افتاد. وقتی اتوبوس دیگری به سرعت به محل حادثه نزدیک شد و راننده نتوانست خودرویش را کنترل کند، درست زمانی که برای تحویل گرفتن خودرو در نزدیکی خودروی جاده ای آمده بود، با برخورد شدید صفدر شریفی مواجه شد. این تصادف در یک چشم به هم زدن رخ داد و راننده وظیفه شناس به شدت مجروح شد. اگرچه او دقایقی بعد به مرکز درمانی منتقل شد، اما قبل از رسیدن به آنجا جان باخت.

همکاری ای که وظیفه شناسانه بود

محمد مومنی یکی از همکاران شریفی می گوید: «از دست دادن صفدر شریفی برای ما تلخ و تاسف بار است. وی و همه همکارانم در مسیر خدمت به مردم جان خود را از دست دادند و متاسفانه هر ساله به ویژه در فصل سرما که برف در جاده ها می بارد شاهد از دست دادن همکاران هستیم.

وی گفت: صفدر شریفی نیز برای نجات جان راننده تانکر جان خود را از دست داد. با دیدن تانکر واژگون شده برای نجات راننده رفت اما خودش تصادف کرد و جان خود را از دست داد و معلوم شد راننده تانکر هم فوت کرده است. صفدر شریفی یک راهدار وظیفه شناس و فداکار بود. یادم هست پارسال که برف شدیدی می بارید، 72 ساعت متوالی با مدیرکل راهداری در جاده ها بود و به مردم کمک می کرد و سعی می کرد جاده را پاک کند.

پدرم عاشق خدمت به مردم بود

حالا با گذشت چند روز از مرگ این واکر وظیفه شناس، اعضای خانواده اش جای خالی او را بیش از هر زمان دیگری احساس می کنند. پسر بزرگش میلاد می گوید: پدرم حدود 20 سال در جاده کار می کرد و دوست داشت به مردم خدمت کند. او مرتب به خودروهایی که در برف و سرما در جاده گیر کرده بودند کمک می کرد و آنها را به زنجیر می بست.

او گفت: پدرم تمام زندگی خود را برای ما به ما داد. همیشه به من و خواهر کوچکترم توصیه می کرد به هر قیمتی درس بخوانیم. آخرین بار پدرم را یک روز قبل از حادثه دیدم و چهره او در ذهنم نقش بست. از دست دادن او برای ما سخت است و نمی دانیم چگونه با این غم بزرگ کنار بیاییم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا