مرگ بیمار کرونایی در پی خرابی آسانسور بیمارستان

یکی از هموطنان مدعی شد که پدرش به دلیل از کار افتادن آسانسور بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد از اکسیژن محروم شده و در داخل آسانسور فوت کرده است.

به گزارش بیگ نیوز، روزنامه خراسان در ادامه نوشت: این شهروند مدعی شده است که «پدرم به دلیل بیماری عروق ویروس کرونا قلب در آی سی یو بیمارستان هاشمی نژاد بستری بود که با توجه به بهبود نسبی وضعیت جسمانی، پزشک معالج دستور خروج وی از آی سی یو را صادر کرد. بعد از ساعت 13:50 همان روز پرسنل بیمارستان با استفاده از آسانسور وی را از آی سی یو به بخش منتقل کردند. متاسفانه پدرم به دلیل وجود آسانسور تا ساعت 15:10 در آسانسور ماند و در نهایت به دلیل “اگرچه آتش نشانی در نزدیکی بیمارستان بود، مقامات محلی از انجام این کار خودداری کردند و خود آسانسور را تعمیر کردند که باعث افزایش زمان بهبودی آسانسور شد.

او می گوید: “من فیلم دوربین بیمارستان را دارم زیرا پدرم دقیقاً در آسانسور بود.” حرکت آسانسور بین طبقات چهارم و پنجم متوقف می شود. یکی از پرستاران زن که همراه پدرم در آسانسور بود حالش بد شد و پس از 20 دقیقه کارکنان بیمارستان در آسانسور را باز کردند و دو زن را بیرون آوردند.

وی گفت: یکی از نگهبانان به من گفت که آسانسور هنوز تایید نشده و بیمارستان همچنان از آسانسور استفاده می کند. حتی آسانسور هم هنوز به مراکز بیمارستانی تحویل داده نشده است».

وی گفت: “من 10 روز متوالی به بیمارستان می روم ، اما هنوز نتوانسته ام با مدیر و رئیس بیمارستان صحبت کنم.”

تاخیر در تصویب آسانسور بیمارستان هاشمی نژاد چند ماه پس از راه اندازی

محمدمهدی ایزدپناه، رئیس بیمارستان هاشمی نژاد در واکنش به این ادعاها گفت: این بیمارستان در آبان ماه سال گذشته تقریبا افتتاح شد. به گفته کرونا ، هدف وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی مشهد استفاده از ظرفیت بیمارستان جدید برای کرونا بود. در واقع به سرعت پیش رفت. از سوی دیگر مساحت بیمارستان تقریباً چهار تا پنج برابر شده است که در ابتدا 8 هزار متر مربع بوده و اکنون به 40 هزار متر مربع رسیده است. بنابراین امکانات و تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان وسعت بیشتری دارد که یکی از آنها بحث امکانات و آسانسور است. آسانسورها زود تأیید نشدند ، اما اقدامی صورت گرفت. با این حال ، به مسئولیت نصاب ، آسانسورها راه اندازی و مصوبات مورد بررسی قرار گرفت. در واقع، گرفتن تاییدیه آسانسور مدتی طول کشید تا این فرآیند تکمیل شود. در نهایت، استاندارد آسانسور در اوایل سال جاری تصویب شد.

وی گفت: آنچه در حال حاضر اتفاق افتاده است به این دلیل است که این دستگاه ها جدید هستند. “بنابراین ، کارکنان خود شرکت در بیمارستان مستقر بودند زیرا آسانسورها به تازگی مورد استفاده قرار گرفته و دارای نقص های متعددی بودند.”

رئیس بیمارستان شهید هاشمی نژاد مشهد افزود: همچنین در این مورد فرد بیمار عروق ویروس کرونا بود و باید در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌شد که متأسفانه به دلیل نواقصی که گفتم باز نشد. این مشکل نیز ناشی از موتور آسانسور بود. بنابراین، تماس آنها با شرکت مربوطه و اعزام نیرو زمان برد. در همان زمان پرستاران، تکنسین های بیهوشی و … بودند. بالای سر بیمار بود، اما وضعیت بیمار وخیم بود. متأسفانه این اتفاق افتاد و مدت زمانی که بیمار در آسانسور به ما اعلام شد 32 دقیقه بود، نه بیشتر.»

او می گوید: «البته این موضوع زمان نیست، بلکه اهمیت زندگی بیمار است. ما این را دوست نداشتیم، اما ممکن است در هر جایی اتفاق بیفتد. با این حال، این به طور کلی قابل قبول نیست.»

کابین 2 آسانسور بیمارستان شهید هاشمی نژاد دچار مشکل شد

ایزدپناه در مورد نحوه واکنش بیمارستان در برابر این وضعیت می گوید: «ما از لحظه ورود بیمار تا خروج او مسئول هستیم و بیمارستان باید مسئول باشد ، اما خانواده بیمار اصلاً برای پیگیری به من مراجعه نکردند. وی ادامه داد: اکنون اگر شکایتی صورت گیرد، اقدامات انجام می شود، اما بیمارستان یک مدیر فنی دارد و باید پاسخگو باشد، اما دوباره با شرکت تماس گرفتیم و همه بالابرها را برای فراخوان پیشگیری توبیخ کردیم، به همین دلیل است. “در بین 15 آسانسور که داریم ، مشکل ما فقط دو آسانسور است که مشکلات اصلی آنها اتومبیل آنها است و خودروها جایگزین می شوند.”

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا