مرور بهترین لحظات مسابقات پاراوزنه‌برداری جهان/ جای خالی «سیامند» – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.mehrnews.com ” در مورد مقاله ” مرور بهترین لحظات مسابقات پاراوزنه‌برداری جهان/ جای خالی «سیامند» – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

دبی |روابط عمومی

به گزارش خبرگزاری آنلاین و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، کمیته پاراوزنه‌برداری IPC در گزارش «مرور بهترین لحظات رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ – دبی»، درخشش مردان ایران در دسته‌های ۱۰۷ و ۱۰۷+ کیلوگرم را قابل توجه عنوان کرد.

در این گزارش آمده است:

بدون شک، جای زنده‌یاد سیامند رحمان اسطوره ایرانی پاراوزنه‌برداری جهان و پارالمپیک در رقابت‌های قهرمانی جهان ٢٠٢٣ – دبی خالی بود. اما مردان پاراوزنه‌برداران ایران به خوبی ثابت کردند که راه او را ادامه خواهند داد و در آستانه بازی‌هـای پاراآسیایی هانگژو، زنگ خطر را برای رقبای‌شان به صدا درآوردند.

در دسته فوق‌سنگین رقابت‌های دبی، احمد امین‌زاده با مهار وزنه ٢۵۵ کیلوگرمی از عنوان قهرمانی جهان خود دفاع کرد تا گام امیدوارانه دیگری برای نزدیک شدن به رکورد ٣٠٠ کیلوگرمی سیامند رحمان، رکورددار فوق‌سنگین بازی‌های پارالمپیک ٢٠١۶ ریو با مهار ٣١٠ کیلوگرم، بردارد.

همچنین علی‌اکبر غریب‌شاهی، با مهار وزنه ٢۴٨ کیلوگرمی نمایش قابل‌توجهی از قدرت ایران در سنگین‌وزن جهان ارائه داد و با یک کیلوگرم اختلاف، بالاتر از رقیب سنتی خود از مغولستان (۲۴۷)، باز هم بر سکوی نخست جهان ایستاد تا با امیدواری برای ادامه این موفقیت‌ روی صحنه بازی‌های پاراآسیایی برود.

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا