عمومی

محیط زیست ایران، اولویتِ آخر

معصومه ابتکار بنزین بی کیفیت را به دست گرفت. زنگنه، وزیر نفت، گازوئیل گوگرد تولید کرد. شورای شهر به ریاست محسن هاشمی و شهردار پیروزناچی، هیچ برنامه ای برای بهبود وضعیت هوای تهران نداشت. سازمان محیط زیست و روحانیت که اصلا فکر نمی کردند. اما اکنون ظاهر نمی شود.

البته نمیشه از آقای. رئیسی نه از شورای شهر جدید و نه شهردار و نه هیچ یک از ارکان دولت جدید انتظاری برای کاهش آلودگی هوا ندارند. اساساً دلایلی که با شروع فصل سرما باعث تغییر هوای تهران و شهرهای بزرگ می شود یکی دو مورد نیست که این دولت، شهرداری یا سازمان محیط زیست بتوانند یک شغل ساعتی ایجاد کنند.
اگر نظام امروز در مسائل محیط زیست، آب، هوا، جنگل‌ها و توسعه پایدار برنامه‌ریزی جدی داشته باشد و اعتبارات و اعتبارات لازم تامین شود و در نهایت دولت آن طرح‌ها و برنامه‌ها را دنبال کند، آثار آن سال‌ها بعد خواهد بود. به تدریج ظهور می کند.

اگر چه جای تاسف است که اذعان کنیم مسائل مربوط به تامین آب، هوای پاک، حفاظت از جنگل ها، حفاظت از محیط زیست و در یک کلام توسعه پایدار در انتهای اولویت های سیستم قرار دارند. فارغ از اینکه آقای روحانی رئیس جمهور باشد یا رئیس جمهور. من معصومه ابتکار اصلاح طلب باید مسئول محیط زیست باشد یا آقای. عیسی کلانتری از من. علی سلاجقه اصولگرا.

دکمه بازگشت به بالا