مالیات واحدهای تولیدی کاهش یافت

نمایندگان شورای اسلامی مصوبات مجلس با کاهش معافیت واحدهای تولیدی به میزان 5 درصد درآمد دارند و بر این اساس واحدهای مالیاتی از 20 درصد کاهش یافته است.

به گزارش بیگ نیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه)، بخش های درآمدی بندهای «ع»، «ف» و «س» را به شرح زیر تصویب کردند.

س- سازمان امور مالیاتی در صورت اثبات خلافگویی وکیل علاوه بر این موضوع در بررسی قضاوتی، نسبت به اعمال جریمه مالیاتی تا سقف پنج برابر اختلاف کشف شده اقدام می‌نماید.

ف- در سیاست های حمایت از تولید، نرخ مالیات موضوع ماده (105) قانون مالیات های مستقیم چشم دارای حقوق پروانه بهره برداری از وزارتخانه های ذیربط در فعالیت های تولیدی در سال 1400 معادل پنج واحد درصد کاهش می باشد. این برای یک مسافر خوب، یک جغد خوب و یک خطیب خوب است.

. . .

طبق قانون ماده 100، سازمان امور مالیاتی کشور می تواند برخی از کارها یا گروههایی را از آنها که میزان فروش و خدمات سالانه آنها را به نسبت معافیت موضوع ماده (84) انجام دهند. این قانون و شرایط کد مالیاتی و کد مالیاتی برای این ویدیو قابل اجرا نیست. در مواردی که مودی کمتر از یک سال مالی به فعالیت های شغلی است، مالیات مربوط به مدت زمان محاسبه وصول می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا