ماجرای پیامک‌های خانه خالی چه بود؟

محمود محمودزاده گفت: در اجرای ماده 54 قانون مالیات های مستقیم مصوب آذرماه 1395 حدود یک میلیون و 300 هزار واحد خالی را شناسایی کرده ایم و علیرغم تماس هایی که برای اعلام خود در سامانه املاک و مسکن داشته ایم، عده ای ثبت نام کرده اند. ” گذشت. اطلاعات زنده. آنها خودشان حرکت نکردند. البته تغییراتی در ابراز وجود افراد ایجاد شده و این رقم یک میلیون و 300 هزار نفری مدام به روز می شود. شهروندان در صورت تغییر در شرایط خرید یا اجاره واحدهای خود می توانند به سامانه املاک و مسکن در سایت amlak.mrud.ir دسترسی داشته باشند. در غیر این صورت مبنای ما خالی بودن واحد است.

وی افزود: در حال حاضر این سامانه حاوی اطلاعاتی از محل اختفای بیش از 60 میلیون نفر از هموطنان و قابل رصد است. با این حال، برخی از پیام‌های اخیر ناآگاه هستند و در لیست وضعیت واقعی اقامتگاه نیستند.

به گفته محمودزاده، در صورتی که مالکان این تسهیلات تا پایان ماه جاری که آخرین مرحله اخذ اظهارنامه است نسبت به ثبت اطلاعات سکونت خود اقدام نکنند، واحد آنها خانه خالی تلقی می شود و به دستگاه اجرایی مربوطه اعلام می شود. سازمان امور مالیاتی برای امور مالیاتی. در صورت خرید، فروش یا اجاره واحد توسط هموطنان، باید مدارک آن را در سامانه ثبت کنند.

وی درباره اختلاف وزارت راه و شهرسازی و سازمان امور مالیاتی بر سر نحوه استفاده از خانه های خالی گفت: حدود دو هفته پیش با مسئولان سازمان امور مالیاتی دیدار کردیم و این هماهنگی ها به درستی انجام شد. در لیستی که تا پایان آذرماه به آنها ارائه خواهیم کرد، «مسئله مالیات خانه خالی را متوجه شوید.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خصوص ارسال پیامک دروغین به برخی از مالکان خالی تصریح کرد: مشکلی وجود ندارد. با توجه به اینکه این افراد حاضر به ابراز نظر نشدند، به نظر می رسد خانه آنها خالی است. در متن پیامک نیز آمده است که وضعیت ملک خود را مشخص کنند.

محمودزاده افزود: کسانی که هیچ پیامکی برایشان ارسال نشده است، بیشتر جزو 60 میلیون نفری هستند که از محل زندگی خود اطلاعات دارند. پس از سال 2016 که اسناد یک صفحه ای منتقل می شود، اطلاعات انتقال ذخیره شده و به راحتی بازیابی می شود. کسانی که اخیرا پیامک ارسال کرده اند از جمله کسانی هستند که اطلاعات ثبت نام ندارند.

بر اساس اصلاحیه ماده 54 قانون مالیات های مستقیم مصوب دی ماه 1395، چنانچه شهرکی در شهری با جمعیت بیش از 100 هزار نفر بیش از 120 روز تسویه حساب نشده باشد مشمول مالیات آن ماه می شود. و فراتر. با توجه به ضرایب سال اول بر اساس درآمد اجاره ماهیانه مالیات اخذ می شود. سال اول شش برابر مالیات متعلق، سال دوم 12 برابر مالیات متعلق و سال سوم 18 برابر مالیات متعلق خواهد بود. مالیات.

223322

دکمه بازگشت به بالا