لیگ برتر فوتبال/ استقلال به دنبال شکستن طلسم نساجی/ پرسپولیس صدر را پس نمی‌دهد

به گزارش خبرنگار گروه ورزش خبرگزاری آنا، هفته ششم رقابت‌های لیگ برتر امروز برگزار می‌شود و تیم‌های مدعی قهرمانی برای کسب جایگاهی بهتر به مصاف رقبا خواهند رفت. پس از دیدارهای این هفته، مسابقات برای برگزاری دیدارهای تدارکاتی تیم ملی در فیفادی پیش رو تعطیل خواهد شد.

تراکتور تبریز- صنعت نفت آبادان

سرخپوشان تبریز هفته قبل اولین پیروزی این فصل را دشت کردند تا با ۵ امتیاز در رده نهم حای بگیرند. قربان بردیف برای آنکه تراکتور را در زمره مدعیان قرار دهد نیاز به پیروزی در این بازی خانگی دارد. در مقابل صنعت نفت آبادان با ۴ امتیاز در رده چهاردهم ایستاده و وضعیت جالبی ندارد. نخستین تجربه سرمربیگری رضا پرکاس در لیگ برتر تا اینجا برای صنعت نفت جالب نبوده و قطعا در بازی امروز هدف نفتی‌ها برتری در این بازی خارج از خانه است تا از بحران بیرون آیند.

سپاهان – آلومینیوم اراک

زردپوشان اصفهان در سه بازی اخیر برنده نبوده‌اند و با ۸ امتیاز در رده چهارم ایستاده‌اند. ژوزه مورایس برای آنکه نشان دهد دو پیروزی ابتدایی فصل اتفاقی نبوده این هفته از شاگردانش انتظار کسب پیروزی دارد و باید منتظر نمایش متفاوتی از سوی سپاهان بود. آلومینیوم با ۴ امتیاز در رتبه پانزدهم است و اگر به خود نیاید بیش از پیش در خطر سقوط قرار می‌گیرد. سید مهدی رحمتی باید هنر مربیگری خود را نشان دهد تا نماینده اراک از بحران خارج شود.

پیکان تهران – گل‌گهر سیرجان

این دیدار برای هر دو تیم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است چون در کورس قهرمانی هستند. پیکان با ۸ امتیاز در رتبه هفتم جای گرفته و گل‌گهر با ۹ امتیاز جایگاه دوم را در اختیار دارد. این تقابل جنبه ۶ امتیازی دارد و تیم برنده جایگاه مناسب‌تری در جدول خواهد داشت. مجتبی حسینی پس از آنکه از استقلال امتیاز گرفت به این می‌اندیشد تا مقابل تیم موفق امیر قلعه‌نویی نیز نتیجه مطلوبی کسب کند.

استقلال – نساجی مازندران

مدافع عنوان قهرمانی در دو هفته اخیر بنده نشده و با ۸ امتیاز تیم ششم جدول است. آبی‌پوشان هفته قبل مقابل پیکان برنده نشدند و برخی از هواداران شعار «بی‌غیرت» دادند تا ریکاردو ساپینتو بداند تیمش نمی‌تواند از کورس قهرمانی جا بماند. مدیران استقلال معتقد هستند اشتباهات داوری باعث شده تا آنها در جایگاه بهتری نباشند و این موضوع، قضاوت داور دیدار امروز را دشوارتر می‌کند. نساجی که هفته قبل اولین پیروزی خود را در این فصل به دست آورد با ۶ امتیاز در رتبه هشتم است و می‌خواهد بار دیگر استقلال را ناکام بگذارد. آنها فصل قبل در چارچوب لیگ برتر و جام حذفی در ورزشگاه آزادی مقابل استقلال شکست نخوردند و این بار نوبت حمید مطهری است تا به عنوان سرمربی نساجی از استقلال امتیاز بگیرد.

مس کرمان – ذوب‌آهن اصفهان

نماینده کرمان با ۴ امتیاز در رتبه سیزدهم جای دارد و فرزاد حسین خانی تلاش خواهد کرد تا شاگردانش در خانه دست پر از زمین خارج شوند. در مقابل مهدی تارتار که تیمش پنج تساوی در این فصل داشته و با ۵ امتیاز در جایگاه دهم است به دنبال کسب نخستین پیروزی ذوب‌آهن در خارج از خانه خواهد بود.

ملوان بندرانزلی- فولاد خوزستان

قوی سپید انزلی وضعیت جالبی ندارد و با ۲ امتیاز در انتهای جدول است. اگر مازیار زارع نتواند تیمش را از مسیر ناکامی خارج کند به زودی برکنار می‌شود و ملوان هم برای فرار از سقوط بازی‌های دشوارتری دارد. جواد نکونام که با حضورش در تیم ملی مخالفت شد و دستیار کارلوس کی‌روش نمی‌شود فولاد خوزستان را با ۹ امتیاز در رتبه سوم قرار داده و تلاش خواهد کرد تا با برتری خارج از خانه، سرخپوشان خوزستان را در بالای جدول نگه دارد.

نفت مسجدسلیمان – پرسپولیس

رضا مهاجری موفق شده با نماینده مسجدسلیمان ۸ امتیاز کسب کند تا این تیم در رتبه پنجم جدول باشد. نفت در خانه به دنبل آن است تا از قهرمان پنج دوره متوالی لیگ برتر امتیاز بگیرد و قطعا همه تلاش خود را خواهد کرد تا اتفاقی مهم را در این فصل رقم بزند. پرسپولیس با ۱۱ امتیازدر صدر جدول است و در این بازی خارج از خانه نیز می‌خواهد پیروزی دیگری را کسب کند. یحیی گل‌محمدی تیمی پر مهره دارد و با آمادگی خوبی که بازیکنان او در بازی‌های اخیر نشان داده‌اند بدون شک دست برنده را در خانه نفت در اختیار دارد.

مس رفسنجان – هوادار تهران

هر دو تیم ۵ امتیازی هستند با این تفاوت که مس هنوز در این فصل پیروزی یا شکستی را تجربه نکرده و فقط به تساوی قناعت کرده، اما هوادار دو شکست داشته و به خاطر تک پیروزی که کسب کرده و با توجه به دو تساوی در این فصل به امتیاز ۵ رسیده است. محمد ربیعی برای آنکه در خانه برنده شود باید تمهیدات ویزه‌تری داشته باشد و ساکت الهامی هم تلاش می‌کند تا در خارج از خانه بازنده نباشد. مصاف تیم‌های یازدهم و دوازدهم جدول رده‌بندی نیاز به برنده دارد تا لیگ برتر جذاب‌تر شود.

برنامه بازی‌ها و اسامی داوران هفته ششم به شرح زیر است:

شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱

تراکتور – صنعت نفت آبادان  ساعت ۱۷
داوران: پیام حیدری، محمدجواد مداح، فرهاد فرهادپور، فرهاد امینی
ناظر: اکبر بخشی زاده

پیکان – گل‌گهر سیرجان  ساعت ۱۷:۳۰
داوران: حسین زیاری، مهدی سیفی، دانیال باشنده، مهرداد خسروی
ناظر: محسن قهرمانی

سپاهان – آلومینیوم اراک  ساعت ۱۷:۳۰
داوران: سعاد وفاپیشه، امیررضا آشور ماهانی، احد سلطانی، عباس راکی
ناظر: حدیر شکور

استقلال – نساجی مازندران  ساعت ۱۷:۳۰
داوران: یاسر همرنگ، محمد عطایی، علی اکبر نوری، سعید رحیمی مقدم
ناظر: رضا سخندان

مس کرمان – ذوب‌آهن اصفهان  ساعت ۱۹ 
داوران: حمید حاج ملک، عسکر محمدی، اسماعیل احمدی، سیدحسین حسینی
ناظر: ابوطالب طاهریان

ملوان بندرانزلی – فولاد خوزستان  ساعت ۱۹ 
داوران: امیر سامان سلطانی، ایوب غلام‌زاده، رحیم حاجیلو، محمدحسین ترابیان
ناظر: حسین نجاتی

مس رفسنجان – هوادار تهران  ساعت ۲۰
داوران: ایمان کهیش، سیدمحمد هاشمی نسب، حامد صفایی، احمد محمدی
ناظر: اسماعیل صفیری

نفت مسجد سلیمان – پرسپولیس  ساعت ۲۰
داوران: سیدرضا مهدوی، حمیدرضا افشون، علیرضا مرادی، امیر ایار
ناظر: بهرام مهرپیما

انتهای پیام/۴۰۴۸/

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا