قصه بچه‌های شمرون روایت می‌شود

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” قصه بچه‌های شمرون روایت می‌شود ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

تولید |داستان

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز؛ آخرین قسمت از مجموعه مستند «یکی بود یکی نبود» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رضا مهرانفر به روایت بخش‌هایی از زندگی شهید محمدجعفر محبیان می‌پردازد. محبیان دوم فروردین ۱۳۲۹ در شمیران متولد شد. پدرش نانوای محل بود برای همین اهل محل او را جعفر شاطر غلام صدا می‌کردند. او دارای روحیات پر شر و شوری بود و همین روحیه نا آرام او را به سمت و سویی برده بود که بسیاری عاقبت خوبی برایش تصور متصور نبودند.

محبیان در عملیات کربلای هشت و والفجر ۱۰ مجروح و جانباز شیمیایی و در تاریخ نهم خرداد ۱۳۹۶ به فیض شهادت نائل می‌شود.

مجموعه مستند داستانی «یکی بود یکی نبود» تلاش می‌کند فرازهای مختلف زندگی این افراد را از نگاه اطرافیان‌شان بازتعریف کند؛ افرادی که گرچه سالیان درازی از سفر بی‌بازگشت آنان‌ گذشته اما تاثیری که از خود بر زندگی دیگران گذاشته‌اند به داستان فراموش‌ناشدنی تبدیل شده است.

«یکی بود یکی نبود» در ۲۰ قسمت به کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا مهرانفر در گروه تاریخ، فرهنگ و هنر شبکه یک سیما تولید شده است و شنبه تا چهارشنبه ساعت ١٧ روی آنتن این شبکه می‌رود.

۵۷۵۷

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا