فیلم‌ها را باید بخاطر بی حجابی فلان بازیگر توقیف کنیم؟

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” فیلم‌ها را باید بخاطر بی حجابی فلان بازیگر توقیف کنیم؟ ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

روزنامه فرهیختگان نوشت: چرا فیلم‌های ارزشمندی از قبیل «میم مثل مادر» یا «به نام پدر» به این دلیل که گلشیفته فراهانی در آن‌ها بازی کرده بود، طی تمام این سال‌ها نباید از تلویزیون پخش می‌شدند؟

تولید |دهه فجر
آفتاب‌‌نیوز :

این درست شبیه آن است که سرود ماندگار و خاطره‌ساز «ای شهید» که هر سال در دهه فجر بار‌ها از تلویزیون پخش می‌شود، به این دلیل که خواننده‌اش پس از مدتی به جمع خوانندگان لس‌آنجلسی پیوست، از فهرست نماد‌های دهه فجر حذف شود یا مثلا قانون اساسی را به این دلیل که بعضی از تدوینگرانش بعدا به جرگه ضدانقلاب درآمدند یا مشخص شد جاسوس هستند و حتی اعدام شدند، دیگر محترم نشماریم. ا

این مسائل را گاهی خود ما برای خودمان می‌سازیم، نه اینکه اهمیت واقعی و ذاتی داشته باشند و به این شکل برای خودمان مشکلاتی دست‌وپا می‌کنیم. می‌توان به‌راحتی از این مسائل عبور کرد و گنجینه تاریخ سینمای ایران را به رفتار سیاسی چند هنرپیشه و کارگردان که پس از تولید آن فیلم رخ داده، ربط نداد.

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا