اقتصادی

فروش نفت و خنثی سازی تحریم در دستور کار قرار گیرد/ متناسب سازی حقوق شامل همه شود

یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بر اهمیت افزایش منابع برای تنظیم دستمزد و تورم تاکید کرد و گفت: در این راستا فروش نفت و خنثی سازی تحریم ها باید در دستور کار قرار گیرد.

بهروز محبی در گفت وگو با بیگ نیوز ، اظهار داشت: آقای رئیسی در دیدار با نمایندگان و در اظهارات اخیر بر اهمیت تنظیم دستمزد و تورم تاکید کرد. در دولت قبل اتفاقی افتاد و ما در علم پزشکی قله ای ایجاد کردیم ، در نتیجه به بخش قابل توجهی از مجموعه علوم پزشکی دستمزد داده شد. سپس معلمان دانشگاه تقاضای همسان سازی کردند و سپس آموزش و پرورش این تقاضا را مطرح کرد و این دومینو ادامه پیدا کرد که این درست نیست.

وی افزود: اگر قرار است اقتباس صورت گیرد ، همانطور که رئیس جمهور تاکید کرد ، باید همه گروه های حرفه ای را پوشش دهد و این یکی از الزامات کشور است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: در حال حاضر یک خانواده چهار یا پنج میلیون تومان زیر خط فقر درآمد دارند و عادلانه نیست که برخی افراد حقوق خود را 10 یا 15 افزایش دهند. میلیون تومان ، دیگران پرداخت کردند. یعنی این درست است که اگر اتفاقی بیفتد ، باید برای همه در نظر گرفته شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: دولت و دولت باید بتوانند با توجه به شرایط ایجاد شده در آینده و انتظارات ایجاد شده برای اقشار مختلف ، منابع را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. این را می توان به روش های مختلف ، متفاوت و متفاوت انجام داد. مسائلی مانند افزایش پایه مالیاتی و اخذ مالیات از فرار مالیاتی برای سالها ، حذف برخی از هزینه های غیر ضروری و فروش اموال دولتی نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

محبی گفت: “کشور ما این توانایی را دارد و اگر بتوانیم ، می توانیم به محاصره در وین ، پکن و دیگر کشورهایی که با آنها روابط استراتژیک داریم ، پایان دهیم.” در جاهای دیگر ، می توانیم این فضا را ایجاد کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا